Nešťastný osud si volíme my sami

Podle známého a uznávaného německého psychologa Ericha Fromma není na světě člověka, jež by byl od přirozenosti dobrý anebo zlý. Podle něj je to volba každého jedince. Každý se tak může stát dobrým anebo zlým. Šťastným a spokojeným anebo naopak nešťastným. Je pouze na nás pro jakou cestu se rozhodneme.

To jen my sami můžeme za svůj osud

Naše rozhodnutí přitom mohou ovlivnit jisté faktory, jako prostředí, v němž jedinec vyrůstá a osoby, které jej vychovávali. Podle Fromma si svobodný člověk uchovává samostatnost a integritu, přičemž je schopen zažívat jednotu a souznění s blízkými. Navenek se projevuje aktivně a spontánně, není utlačen vnucenými konvencemi, příkazy a zákazy. Daří se mu harmonicky vyvážit lásku i práci, bez toho, že by musel obětovat svou jedinečnou osobnost. Tu je navíc v případě potřeby schopen i bránit.

Jací jsou svobodní a spokojení lidé?

  1. Fromman jako první přišel s tezí, že spokojený a svobodný člověk nemá potřebu nikomu nic vysvětlovat ani zdůvodňovat. Vysvětlování je na místě ve chvíli, pokud se vaše skutky dotknou jiných a způsobí jim bolest. Jinak však svobodný člověk nevysvětluje, nepotřebujete schválení okolí, potřebujete pouze schválení svého já a svého svědomí.

  2. Měli byste také vědět, že svobodný člověk se nepřetvařuje, neřídí se instrukcemi, co by chtěli jiní, je sám sebou. Pozor, ne však pro jiné, ale kvůli sobě.

  3. Mějte také na paměti, je zcela přirozené, že ten, kdo miluje se stará. Aktivně se podílí na rozvoji a štěstí jiných lidí. Lidi, které miluji neignoruji, nejsou mi ukradení, nejsem pouze pasivní divák.

  4. Cesta za štěstím a svobodou je dlážděná sebepoznáním, sebeláskou (přesněji láskou k sobě samému), přijetím vlastního já.

  5. Spokojený a svobodný člověk žije bez nátlaku a pocitu, že je robot. Žije spontánně, aktivně, s uvědoměním sama sebe.

  6. Nezapomeňte na to, že za to jací jste, můžete jen vy sami, tím, co jste si vsugerovali a také i tím, co vám vsugerovali jiní.

  7. Zapamatujte si, že štěstí není božím darem, ale úspěchem, jehož si člověk dobude vlastním úsilím.

  8. Člověk má nárok se radovat, ale i truchlit. Oboje je zcela přirozenou součástí každého života.

  9. Nikdo nedokáže spasit celý svět! Zvlášť pokud o to ten dotyčný nestojí. Jediné, co můžete, je odhalit mu s láskou, avšak bez sentimentu a iluzí pravdu i možnosti jaké má.

  10. Pozor, pokud je vaše láska podmíněná a spojená s vlastnickými principy, není to skutečná láska, protože se vás snaží připravit o svobodu a touží po ovládání. Taková láska je spojena s bolestí, nespokojeností a nešťastným životem.

Vezměte svůj osud do svých rukou a zvolte si štěstí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Henna

Již řadu tisíciletí, se zejména v asijských zemích (v Indii, Maroku, Pákistánu, Jemenu, Afghánistánu, Libyi, Súdánu, Íránu a Somálsku), pěstuje hennovník bílý, který se suší a drtí na jemný prášek zelené a hnědočervené barvy. Ten se pak pro velké množství pigmentů (zejména těch červených) užívá k barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.