Nešťastný osud si volíme my sami

Podle známého a uznávaného německého psychologa Ericha Fromma není na světě člověka, jež by byl od přirozenosti dobrý anebo zlý. Podle něj je to volba každého jedince. Každý se tak může stát dobrým anebo zlým. Šťastným a spokojeným anebo naopak nešťastným. Je pouze na nás pro jakou cestu se rozhodneme.

To jen my sami můžeme za svůj osud

Naše rozhodnutí přitom mohou ovlivnit jisté faktory, jako prostředí, v němž jedinec vyrůstá a osoby, které jej vychovávali. Podle Fromma si svobodný člověk uchovává samostatnost a integritu, přičemž je schopen zažívat jednotu a souznění s blízkými. Navenek se projevuje aktivně a spontánně, není utlačen vnucenými konvencemi, příkazy a zákazy. Daří se mu harmonicky vyvážit lásku i práci, bez toho, že by musel obětovat svou jedinečnou osobnost. Tu je navíc v případě potřeby schopen i bránit.

Jací jsou svobodní a spokojení lidé?

  1. Fromman jako první přišel s tezí, že spokojený a svobodný člověk nemá potřebu nikomu nic vysvětlovat ani zdůvodňovat. Vysvětlování je na místě ve chvíli, pokud se vaše skutky dotknou jiných a způsobí jim bolest. Jinak však svobodný člověk nevysvětluje, nepotřebujete schválení okolí, potřebujete pouze schválení svého já a svého svědomí.

  2. Měli byste také vědět, že svobodný člověk se nepřetvařuje, neřídí se instrukcemi, co by chtěli jiní, je sám sebou. Pozor, ne však pro jiné, ale kvůli sobě.

  3. Mějte také na paměti, je zcela přirozené, že ten, kdo miluje se stará. Aktivně se podílí na rozvoji a štěstí jiných lidí. Lidi, které miluji neignoruji, nejsou mi ukradení, nejsem pouze pasivní divák.

  4. Cesta za štěstím a svobodou je dlážděná sebepoznáním, sebeláskou (přesněji láskou k sobě samému), přijetím vlastního já.

  5. Spokojený a svobodný člověk žije bez nátlaku a pocitu, že je robot. Žije spontánně, aktivně, s uvědoměním sama sebe.

  6. Nezapomeňte na to, že za to jací jste, můžete jen vy sami, tím, co jste si vsugerovali a také i tím, co vám vsugerovali jiní.

  7. Zapamatujte si, že štěstí není božím darem, ale úspěchem, jehož si člověk dobude vlastním úsilím.

  8. Člověk má nárok se radovat, ale i truchlit. Oboje je zcela přirozenou součástí každého života.

  9. Nikdo nedokáže spasit celý svět! Zvlášť pokud o to ten dotyčný nestojí. Jediné, co můžete, je odhalit mu s láskou, avšak bez sentimentu a iluzí pravdu i možnosti jaké má.

  10. Pozor, pokud je vaše láska podmíněná a spojená s vlastnickými principy, není to skutečná láska, protože se vás snaží připravit o svobodu a touží po ovládání. Taková láska je spojena s bolestí, nespokojeností a nešťastným životem.

Vezměte svůj osud do svých rukou a zvolte si štěstí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Co je čistý archetyp

Pod pojmem archetyp není možno pochopit nic jiného než dynamickou formu proudící energie. Pakliže tuto skutečnost přiložíme k horoskopu, jde o teoretický model, který obsahuje čisté, nikterak modifikované vlastnosti, které by měl mít představitel daného znamení, kdyby ho neovlivňovaly další planety. Setkáváme s tím především u horoskopů v různých časopisech a bulvárních plátcích.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Duchovní život

Věštění z křišťálové koule

Na našich stránkách jsme psali o těch nejrůznějších věšteckých metodách, jen o věštění z křišťálové koule prozatím nepadlo zatím ani slovo. Dnes to změníme, protože si jsme vědomi, že věštění z křišťálové koule je lákavým pohledem do budoucnosti. Pravda, i když k němu můžeme použít jakýkoliv zrcadlový povrch, křišťálová koule a zrcadlo je k tomuto aktu přeci jen nejlepší.