Nešťastný osud si volíme my sami

Podle známého a uznávaného německého psychologa Ericha Fromma není na světě člověka, jež by byl od přirozenosti dobrý anebo zlý. Podle něj je to volba každého jedince. Každý se tak může stát dobrým anebo zlým. Šťastným a spokojeným anebo naopak nešťastným. Je pouze na nás pro jakou cestu se rozhodneme.

To jen my sami můžeme za svůj osud

Naše rozhodnutí přitom mohou ovlivnit jisté faktory, jako prostředí, v němž jedinec vyrůstá a osoby, které jej vychovávali. Podle Fromma si svobodný člověk uchovává samostatnost a integritu, přičemž je schopen zažívat jednotu a souznění s blízkými. Navenek se projevuje aktivně a spontánně, není utlačen vnucenými konvencemi, příkazy a zákazy. Daří se mu harmonicky vyvážit lásku i práci, bez toho, že by musel obětovat svou jedinečnou osobnost. Tu je navíc v případě potřeby schopen i bránit.

Jací jsou svobodní a spokojení lidé?

  1. Fromman jako první přišel s tezí, že spokojený a svobodný člověk nemá potřebu nikomu nic vysvětlovat ani zdůvodňovat. Vysvětlování je na místě ve chvíli, pokud se vaše skutky dotknou jiných a způsobí jim bolest. Jinak však svobodný člověk nevysvětluje, nepotřebujete schválení okolí, potřebujete pouze schválení svého já a svého svědomí.

  2. Měli byste také vědět, že svobodný člověk se nepřetvařuje, neřídí se instrukcemi, co by chtěli jiní, je sám sebou. Pozor, ne však pro jiné, ale kvůli sobě.

  3. Mějte také na paměti, je zcela přirozené, že ten, kdo miluje se stará. Aktivně se podílí na rozvoji a štěstí jiných lidí. Lidi, které miluji neignoruji, nejsou mi ukradení, nejsem pouze pasivní divák.

  4. Cesta za štěstím a svobodou je dlážděná sebepoznáním, sebeláskou (přesněji láskou k sobě samému), přijetím vlastního já.

  5. Spokojený a svobodný člověk žije bez nátlaku a pocitu, že je robot. Žije spontánně, aktivně, s uvědoměním sama sebe.

  6. Nezapomeňte na to, že za to jací jste, můžete jen vy sami, tím, co jste si vsugerovali a také i tím, co vám vsugerovali jiní.

  7. Zapamatujte si, že štěstí není božím darem, ale úspěchem, jehož si člověk dobude vlastním úsilím.

  8. Člověk má nárok se radovat, ale i truchlit. Oboje je zcela přirozenou součástí každého života.

  9. Nikdo nedokáže spasit celý svět! Zvlášť pokud o to ten dotyčný nestojí. Jediné, co můžete, je odhalit mu s láskou, avšak bez sentimentu a iluzí pravdu i možnosti jaké má.

  10. Pozor, pokud je vaše láska podmíněná a spojená s vlastnickými principy, není to skutečná láska, protože se vás snaží připravit o svobodu a touží po ovládání. Taková láska je spojena s bolestí, nespokojeností a nešťastným životem.

Vezměte svůj osud do svých rukou a zvolte si štěstí.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Bachovy esence

Bachovy květové esence jsou alkoholové roztoky esencí z květů mnohokrát naředěné. Jde o léčivý produkt homeopata Edwarda Bacha, který tvrdil, že i v květech je možno nalézt léčivé účinky rostliny. Hluboce se této myšlence věnoval a vyvíjel homeopatické produkty, které obsahují 50:50 vody a líh (25-40%). Vlastně se jedná o prapůvodní podobu tinktur.

Hromnice - Candlemas

Zatímco u nás slavíme Hromnice a kudy prošli Keltové tak slaví i svátek svatého Imbolce, křesťané neponechali nic náhodě a velký pohanský svátek zaplácli svátkem zvaným Candlemas. Má jít o svátek Svátek uvedení Páně do chrámu Ježíše a svátek očištění Panny Marie. Dle tohoto svátku se totiž věřilo, že chlapci se narodí nečistí a je proto nutné je nejprve očistit a až pak mohou být pokřtěni a přijati do chrámu božího.

PARTNER PODLE HVĚZD - ŠTÍR

Když se jeden Štír rozhodne dobýt srdce druhého Štíra má velkou šanci, že se to podaří. Přesto, že oba uplatněnou taktiku znají, rádi podlehnout vášnivé hře a nechají se uvrhnout do víru lásky. Vědí, že si mohou navzájem dát to, po čem touží. Nikdy k sobě nemají zábrany, mohou se oddat sobě navzájem bez pocitu studu, což jiná znamení nedokáží. Přirozený ostych před Štírovou otevřeností mají totiž všechna ostatní znamení, leckdy je to samotný stud, kdo je uvrhne do nepochopení a vnitřního napětí. Rak a Ryby jsou na tom o něco lépe. Budou se na Štíra dívat především jako citlivého a vnímavého partnera a nakonec se dají přemluvit i ke společnému životu. Štír je rád obklopen krásou a vůní svého partnera. Přesto, že je mimořádně senzitivní, je spíše zvyklý brát než dávat a to mnohé odradí. Raci to ale dovedou skousnout a Ryby si tiše popláčou.