Ájurvéda

Ájurvéda je považována za matku medicíny. Vychází z ní čínská i klasická západní medicína. Vytvořena byla před dobrými 5000 léty. Pojmenování pochází ze sanskrtu a představuje vědění o životě.

Co je ájurvéda?

Jde o systém tradičního indického lékařství praktikovaný nejen ve své původní zemi, ale po celém světě, a to včetně České republiky. A i když se tu na ni stále někdo dívá skrze prsty a řadí ji k alternativním metodám, podle Světové zdravotnické organizace by tomu tak být nemělo, protože dle ní jde o účinný medicínský systém.

 Hlavní principy Ájurvédy

Hlavním principem je život v souladu se svou konstitucí a s přírodními zákony. Zabývá se celým člověkem, nikoliv pouze na potlačování příznaků. Za základ léčby považuje nalezení příčiny vzniku nemoci a také i jeho řešení. Směřuje k zachování rovnováhy energií v těle. Zabývá se nejen léčbou, ale i prevencí a dlouhověkostí. Podle konstituce i klimatu je vhodné se přiměřeně stravovat. Strava by měla být založena na individuálních potřebách, celkové životosprávě a na dalších doplňcích, k nimž náleží cvičení, a to především na józe, bylinných přípravcích a ozdravných procedurách.

 Jak dle Ájurvédy člověk onemocní?

Dle Ájurvédy je základem zdraví rovnováha těla a myli. Mysl, tělo i celý svět jsou propojené nádoby. To, jak myslíme, jíme, kde pracujeme, působí na naše smysly, mysl a ovlivňuje celý organismus. Podle Ájurvédy velká část nemocí vzniká především v naší mysli, a to za podpory dalších vnějších faktorů, k nimž patří ne zrovna nejlepší prostředí a nezdravý životní styl a pak také i nesprávná strava a životospráva. Díky vzniklé nerovnováze je zde ten nejlepší prostor na vznik onemocnění. Nejúčinnější prevencí je vedle uvedení se do rovnováhy, úprava jídelníčku, životního stylu a detoxikace a omlazení.

 Detoxikace - Pančakarma

Pančakarma je ájurvédská detoxikace a omlazení organismu, která očistí tělo přirozeným a nenásilným způsobem. Tato metoda vám dovolí zbavit se škodlivin, regenerovat, omladit a navodit rovnováhu. Užívají se k tomu masáže, byliny, koupele, strava,aplikace speciálního oleje. Čistí se nejen pokožka, ale i nos, uši, nervový systém i duše.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Metody věštění budoucnosti z křišťálové koule

Zahledět se do budoucnosti je lákadlem, které přivádí pozornost již asi patnáct století, dle dochovaných dokumentů. Obecně věštění z křišťálové koule nejen že je samo o sobě zajímavé, ale také atraktivní třeba jen z estetické stránky. Možná právě pro to, se o tuto techniku mnoho lidí zajímá a chce si nechat budoucnost od znalce, věštitele vyčíst, předpovědět.

Existuje reinkarnace?

Existuje reinkarnace nebo ne? O tom se není možné přesvědčit, dokázat to. Pokud někdo zemře, nemůže dokázat, že se převtělil do duše někoho jiného. jsou lidé, kteří věří na to, že jejich duše je nesmrtelná a pokud dojde ke smrti, k zániku tělesné schránky, pak stejně duše žije, nejde si jiné tělo, do kterého se převtělí.

Lití z olova, tradiční vánoční věštění

Nacházíme se uprostřed předvánočního reje, kdy vedle příprav na Štědrý den, uklízení a pečení, lidé praktikují i celou řadu tradic. Mnoho z nich se týká věštění, kdy se lidé zajímají o to, co nás v budoucnosti čeká a nemine. K těm nejoblíbenějším věštícím starobylým metodám patří lití olova.