Hoodoo

Velmi tajemnou magií, o níž u nás příliš mnoho lidí neví, je Hoodoo. Tato afro-americká lidová magie, která v překladu má význam “smůla”, má velmi blízko k Voodoo a k New Orleans. Setkat se s ní můžete i pod názvem Conjure, rootworking, root doctoring nebo také i working the root.

Magie v sobě zahrnuje tradiční postupy různých náboženství, které byly do Ameriky dovezeny z Afriky (zejména z oblastí Kongo, Benin, Togo a Nigérie) a také i praktiky domorodých (původních) Američanů a tradic některých evropských zemí. Nechybí dokonce ani magické praktiky grimoáru. Nejprve se objevila v oblasti okolo řeky Mississippi a s jejich rozptýlením se dostávala do celé země. Hoodoo, čili Hudu (smůla) se v angličtině poprvé objevilo v roce 1875 a bylo užíváno pro označení magického kouzla anebo lektvaru. Zajímavé však je, že toto označení patřilo Americe i praktickým lékařům.

Hoodoo není Voodoo

Hoodoo je přímé čarování. Užívá k tomu oltáře, svíčky, vytváří lektvary a kouzla jsou doprovázena modlitbou. Účelem užívání Hoodoo bylo lidem zlepšit životy a umožnit jim přístup k nadpřirozeným silám. Hoodoo je schopno lidem pomoci získat moc, úspěch, štěstí, peníze, lásky, zdraví i práci. Magie se hodně využívala i v rámci řady duchovních a lékařských lidových praktik, při zpracování léčivých bylin, minerálů, těl zvířat, majetku a magických prostředků vyrobených ze slin, spermatu, moči nebo menstruační krve. Hoodoo se dokázalo kontaktovat i s duchy zemřelých. Magie vyráběla léky, talismany, oleje a další produkty. K čarování užívala byliny, kořínky, kameny, svíčky, kadidla, olejíčky, vůně a spoustu dalšího. Dodnes se můžete střetnout s patentovanými léky Hoodoo, kosmetikou, čistícími prostředky pro domácnost a podobně.

Hoodoo v Evropě

Hoodoo v Evropě nemá tradici a zázemí. Občas se zde objeví, ale jde o trochu jinou formu, než jakou najdete v Americe. Tu je často spojena s biblickou tématikou nebo dokonce s židovskou kabalou.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Astrologický devátý dům

Devátý dům v astrologii je spojen s instinkty, spravedlností, dobrou karmou, etikou, vyšším učením, vnitřními hodnotami a duchovnem. Devátý astrologický dům vám umožní podívat se s nadhledem na to, co se vám v životě stalo. Umožňuje vám najít smysl života, začít znova i nahlédnout do budoucnosti. Devátý dům je rovněž domem moudrosti a životního rozvoje. Dům je spojen s vírou a náboženstvím, sklony k charitě a konání dobrých skutků.

TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 2.

JIHLAVSKÉ PODZEMÍ

O vzniku jihlavských katakomb se toho mnoho neví. Mají délku přes 25 km a řadí se ke druhým nejdelším v republice. Do povědomí široké veřejnosti je vnesl reportér, novinář a spisovatel Stanislav Motl. Osobně se tenkrát vydal do podzemí, aby přišel na kloub podivným událostem a jevům, které se tam mají odehrávat s přesnou pravidelností. Popsal to tenkrát takto: „Stále čekám, až se něco začne dít. A najednou mě nějaká neznámá síla přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok, proboha… To přece není možné! No ano, je to stín. Ten stín se hejbe! Tahle slova, která mi jdou samovolně z úst, zachytí kamera. Já teď opravdu vidím lidský stín – ale je to opravdu člověk? Vidím vysokou postavu jako by v kápi. Má podivně hranatou hlavu, pořád stojím jako přimrazený. Ještě před několika hodinami jsem měl pocit, že mě nic nemůže vyvést z rovnováhy. A najednou cítím, jak mi po zádech stékají krůpěje potů.“ Tyto katakomby, vzniklé ražbou stříbra, dodnes zůstávají opředeny tajemstvími.

Imaginární přítel

Dlouhou dobu byli imaginární kamarádi považováni za něco nenormálního a tedy špatného. Šlo o tabu, za které se každý styděl, nahlas o něm nemluvil a rodinní příslušníci se snažili kamarádů všemožnými způsoby zbavit. Mnoho lidí i dětí kvůli tomu skončilo na lavičkách čekáren psychologů a psychiatrů a přitom je to zcela běžné. Podle posledních výzkumů jsou dokonce i užiteční.