Hoodoo

Velmi tajemnou magií, o níž u nás příliš mnoho lidí neví, je Hoodoo. Tato afro-americká lidová magie, která v překladu má význam “smůla”, má velmi blízko k Voodoo a k New Orleans. Setkat se s ní můžete i pod názvem Conjure, rootworking, root doctoring nebo také i working the root.

Magie v sobě zahrnuje tradiční postupy různých náboženství, které byly do Ameriky dovezeny z Afriky (zejména z oblastí Kongo, Benin, Togo a Nigérie) a také i praktiky domorodých (původních) Američanů a tradic některých evropských zemí. Nechybí dokonce ani magické praktiky grimoáru. Nejprve se objevila v oblasti okolo řeky Mississippi a s jejich rozptýlením se dostávala do celé země. Hoodoo, čili Hudu (smůla) se v angličtině poprvé objevilo v roce 1875 a bylo užíváno pro označení magického kouzla anebo lektvaru. Zajímavé však je, že toto označení patřilo Americe i praktickým lékařům.

Hoodoo není Voodoo

Hoodoo je přímé čarování. Užívá k tomu oltáře, svíčky, vytváří lektvary a kouzla jsou doprovázena modlitbou. Účelem užívání Hoodoo bylo lidem zlepšit životy a umožnit jim přístup k nadpřirozeným silám. Hoodoo je schopno lidem pomoci získat moc, úspěch, štěstí, peníze, lásky, zdraví i práci. Magie se hodně využívala i v rámci řady duchovních a lékařských lidových praktik, při zpracování léčivých bylin, minerálů, těl zvířat, majetku a magických prostředků vyrobených ze slin, spermatu, moči nebo menstruační krve. Hoodoo se dokázalo kontaktovat i s duchy zemřelých. Magie vyráběla léky, talismany, oleje a další produkty. K čarování užívala byliny, kořínky, kameny, svíčky, kadidla, olejíčky, vůně a spoustu dalšího. Dodnes se můžete střetnout s patentovanými léky Hoodoo, kosmetikou, čistícími prostředky pro domácnost a podobně.

Hoodoo v Evropě

Hoodoo v Evropě nemá tradici a zázemí. Občas se zde objeví, ale jde o trochu jinou formu, než jakou najdete v Americe. Tu je často spojena s biblickou tématikou nebo dokonce s židovskou kabalou.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Může výklad snů odhalit budoucnost?

Klasický tištěný snář najdete v každém knihkupectví, mnoho výkladů ze snů je k nalezení i online na internetu, o čemž vypovídá touha lidí se o snech dozvědět něco více. Říká se, že pokud se někomu zdá o vykálení se spolu s viděním mnoha exkrementů, pak ho prý čeká blahobyt a příjem vysoké finanční částky. Jenže je to skutečně tak?

Metody věštění budoucnosti z čajových lístků

Předvídat, nebo věštit budoucnost lze opravdu snad z čehokoli. Je to především proto, že vše souvisí se vším a také to, že co je vám osobní pak má určitou spojitost s vaším životem a také i tím, co se stane. Populární metodou věštění budoucnosti je z čajových lístků, tedy taková metoda, která se obvykle provádí v čajovnách, a tam, kde se podává kvalitní čaj ze skutečných čajových lístků.

Jak na tom jsou jednotlivá znamení

Hvězdy toho ovlivňují doopravdy mnoho. Mohou nejen za to jací jsme, jak vypadáme a co máme rádi, ale za i to, zda jsme Kolumbové, domácí peciválové, plážoví povaleči anebo dobrodruzi. Hvězdy ví dokonce také i proč cestujeme a jak se na svých cestách chováme. Nevěříte? Pojďte se spolu s námi o tom přesvědčit.