Věštění z křišťálové koule

Na našich stránkách jsme psali o těch nejrůznějších věšteckých metodách, jen o věštění z křišťálové koule prozatím nepadlo zatím ani slovo. Dnes to změníme, protože si jsme vědomi, že věštění z křišťálové koule je lákavým pohledem do budoucnosti. Pravda, i když k němu můžeme použít jakýkoliv zrcadlový povrch, křišťálová koule a zrcadlo je k tomuto aktu přeci jen nejlepší.

Historie věštění z koule

Z křišťálové koule se v Evropě věští již od pátého století našeho letopočtu. Zajímavým faktem však je, že do křišťálových koulí se dívali i Mayové a Inkové, dále pak australští domorodci, kmeny na Borneu, na Nové Guinei i na Madagaskaru. V Asii se pak nedívali do koulí, ale zrcadel anebo hleděli do průzračné hladiny. Bohužel díky křesťanství padlo věštění z koule v Evropě na dlouhou dobu v nemilost. Slabost pro ni však měla královna Alžběta Anglická i Kateřina Medici, žena francouzského krále Jindřicha II. Nejslavnějším věštcem užívající křišťálovou kouli byl John Dee, zeměměřič a matematik, který žil v 16. století. V této době totiž, i přes tlak církve, dařilo okultismu.

 O křišťálové kouli

Tvar, velikost i materiál koule je důležitý. K věštění jsou určeny koule o průměru zhruba 10 centimetrů, přičemž vyrobena by měla být z berylu anebo křemene. I když i kvalitní skleněná koule není k zahození. Co je jisté však je, že musí být absolutně bez kazu. Nepřípustné jsou škrábance, trhliny, rýhy i bubliny uvnitř. Na křišťálovou kouli smí sahat pouze věštec, který by ji měl pravidelně omývat v octu a vodě. Leštěte ji sametem nebo jelenicí a pokud ji neužíváte, mějte ji zabalenou. Rozhodně ji nevystavujte slunečním paprskům, protože právě ony dokáží poškodit nitro vnímavosti křišťálu. Pozitivně na kouli působí naopak měsíční světlo. Při věštění by koule měla být položena na tmavém sametu, aby se zamezilo k nežádoucím odrazům světla.

 Jak se věští z koule

Po dlouhou dobu přetrvával názor, že věštění z křišťálové koule je snadnou záležitostí, ale opak je pravdou. Věštkyně nebo věštec se s koulí musí dlouho učit pracovat. V žádném případě si nemyslete, že si koupíte kouli a máte vyhráno, budete hned předpovídat budoucnost. K věštění z koule je zapotřebí mít vrozené predispozice, pouze z 10% je možno naučit se pracovat s koulí. Člověk se přitom stále musí učit a rozvíjet svou mysl. Je to inu mnohem hlubší umění než by se možná zdálo, k němuž je zapotřebí schopnosti představivosti a vnitřního zraku.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

O astrologii

Zjednodušeně popsat, co je astrologie, není vůbec snadné. Pro někoho je to věda, pro jiného pavěda a pro dalšího dokonce životní styl. Původně měla astrologie za úkol rozeznat čas, postupně se však její role poněkud změnila. Dnes astrologie zkoumá dění ve vesmíru a jeho vliv na člověka. Důležité je přitom postavení planet v daném okamžiku (nemusí to být vždy jen v okamžiku narození daného člověka).