Magický trojúhelník

V magii a okultismu se objevuje celá řada symbolů. Mnohé z nich potkáváme i v běžném životě, aniž bychom si jejich souvislost uvědomili. Jedním z takových symbolů je kupříkladu trojúhelník.

Trojúhelník je spojen s číslem tři, což je velmi známé mocné číslo. Prakticky celý svět funguje na principu tří. Trojúhelník představuje začátek, střed a konec. Je to zrození, život a smrt. Tedy i Otce, Syna a Ducha svatého. Symbolizuje i nerozpojitelnou jednotu země a nebe. Užívá se k ochraně proti ohni. Je rovněž symbolem introvertní povahy. Trojúhelník vyjadřuje tvořivost, harmonii, růst, integraci, subjektivitu a manifestaci. Pokud trojúhelník směřuje svou špici vzhůru, zdůrazňuje mužnost a v případě, když jeho špička směřuje dolů, zvýrazňuje pro změnu ženskou stránku. V různé podobě se trojúhelníky objevují v magii, okultismu i spritualismu. Spojen je s kreativitou i zázraky. představuje proměnlivost. Okultisté používají trojúhelník jako svolávací symbol, který očekává, že se žádaná osoba objeví uvnitř trojúhelníku namalovaném na podlaze.

 Trojice spojované trojúhelníkem

  • duše, tělo a mysl

  • Otec, Syn a Duch Svatý

  • matka, otec a dítě

  • síla, intelekt a láska

  • myšlenka, pocit a emoce

  • pravda, láska a naděje

  • tvorba, uchování a destrukce

 Trojúhelník v kultuře

Trojúhelník je mocně spojen s keltskou kulturou. Byl pro ně symbolem života, narození, smrti a nového života. Spojen byl i s představou jiný svět, smrtelný svět a nebeský svět. Vedle Keltů trojúhelník užívali i Řekové. Trojúhelníky se objevují i v Aristotelově pojetí pěti elementů.

 Srí Yantra

Srí Yantra je symbolem sakrální geometrie, jež se skládá z 9 se vzájemně překrývajících trojúhelníků, které spolu vytvoří celkem 43 dalších menších trojúhelníků. Srí Yantra je hodně vyhledávaným symbolem v hinduismu, kde je vizuálním výrazem pro “OM”. Symbol je pro meditaci i osvícení. Je ladičkou, která vám pomůže spojit se s vesmírem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

První stručný horoskop na rok 2019

Je sice teprve těsně za půlkou roku 2018, ale i přes tuto skutečnost jste zvědaví na to, co na vás čeká v roce 2019? Máme pro vás malou ochutnávku. Stručný horoskop pro jednotlivá znamení na následující rok. Na rozdíl od tohoto roku přináší naději na lepší zítřky i mnoho neobvyklých zážitků.