Magický trojúhelník

V magii a okultismu se objevuje celá řada symbolů. Mnohé z nich potkáváme i v běžném životě, aniž bychom si jejich souvislost uvědomili. Jedním z takových symbolů je kupříkladu trojúhelník.

Trojúhelník je spojen s číslem tři, což je velmi známé mocné číslo. Prakticky celý svět funguje na principu tří. Trojúhelník představuje začátek, střed a konec. Je to zrození, život a smrt. Tedy i Otce, Syna a Ducha svatého. Symbolizuje i nerozpojitelnou jednotu země a nebe. Užívá se k ochraně proti ohni. Je rovněž symbolem introvertní povahy. Trojúhelník vyjadřuje tvořivost, harmonii, růst, integraci, subjektivitu a manifestaci. Pokud trojúhelník směřuje svou špici vzhůru, zdůrazňuje mužnost a v případě, když jeho špička směřuje dolů, zvýrazňuje pro změnu ženskou stránku. V různé podobě se trojúhelníky objevují v magii, okultismu i spritualismu. Spojen je s kreativitou i zázraky. představuje proměnlivost. Okultisté používají trojúhelník jako svolávací symbol, který očekává, že se žádaná osoba objeví uvnitř trojúhelníku namalovaném na podlaze.

 Trojice spojované trojúhelníkem

  • duše, tělo a mysl

  • Otec, Syn a Duch Svatý

  • matka, otec a dítě

  • síla, intelekt a láska

  • myšlenka, pocit a emoce

  • pravda, láska a naděje

  • tvorba, uchování a destrukce

 Trojúhelník v kultuře

Trojúhelník je mocně spojen s keltskou kulturou. Byl pro ně symbolem života, narození, smrti a nového života. Spojen byl i s představou jiný svět, smrtelný svět a nebeský svět. Vedle Keltů trojúhelník užívali i Řekové. Trojúhelníky se objevují i v Aristotelově pojetí pěti elementů.

 Srí Yantra

Srí Yantra je symbolem sakrální geometrie, jež se skládá z 9 se vzájemně překrývajících trojúhelníků, které spolu vytvoří celkem 43 dalších menších trojúhelníků. Srí Yantra je hodně vyhledávaným symbolem v hinduismu, kde je vizuálním výrazem pro “OM”. Symbol je pro meditaci i osvícení. Je ladičkou, která vám pomůže spojit se s vesmírem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Kruhy v obilí

Kruhy v obilí jsou zvláštními a velmi zajímavými útvary, které mají podobu geometrických obrazců, které jsou tvořené polehlými rostlinami obilí anebo jinou zemědělskou plodinou. vždy je obestíralo určité tajemství. Všeobecně, obrazce v obilí byly vždy spojeny s mimozemšťany i čarodějnicemi.

Aura

Podle parapsychologie, alternativní medicíny i teologie, okolo každého lidského těla je energetické pole, jež je možno vnímat v barvách a v různých tvarech. Jde o fenomén, který prozatím nedokázal nikdo potvrdit. Přestože je běžně neviditelné, mnoho lidí jej již vidělo na vlastní oči a dokonce se i někomu podařilo jej vyfotografovat. Poli, které nás obklopuje od hlavy až po paty, se říká aura.

Psychologické jevy, které významně ovlivňují naše chování

Snažíme se chovat racionálně. Myslíme si, že máme svůj život ve svých rukou. Že se můžeme rozhodovat… a ono je to kolikrát jen iluze. Náš mozek nás má v hrsti a ustavičně se nás snaží nachytat a oblbnout. No a okolí se pak snaží oblbnout náš mozek, aby zareagoval tak, jak oni chtějí a my si ještě mysleli, že to šlo z našeho rozhodnutí. Kolikrát se iluze schovává za skutečnost.