Magický trojúhelník

V magii a okultismu se objevuje celá řada symbolů. Mnohé z nich potkáváme i v běžném životě, aniž bychom si jejich souvislost uvědomili. Jedním z takových symbolů je kupříkladu trojúhelník.

Trojúhelník je spojen s číslem tři, což je velmi známé mocné číslo. Prakticky celý svět funguje na principu tří. Trojúhelník představuje začátek, střed a konec. Je to zrození, život a smrt. Tedy i Otce, Syna a Ducha svatého. Symbolizuje i nerozpojitelnou jednotu země a nebe. Užívá se k ochraně proti ohni. Je rovněž symbolem introvertní povahy. Trojúhelník vyjadřuje tvořivost, harmonii, růst, integraci, subjektivitu a manifestaci. Pokud trojúhelník směřuje svou špici vzhůru, zdůrazňuje mužnost a v případě, když jeho špička směřuje dolů, zvýrazňuje pro změnu ženskou stránku. V různé podobě se trojúhelníky objevují v magii, okultismu i spritualismu. Spojen je s kreativitou i zázraky. představuje proměnlivost. Okultisté používají trojúhelník jako svolávací symbol, který očekává, že se žádaná osoba objeví uvnitř trojúhelníku namalovaném na podlaze.

 Trojice spojované trojúhelníkem

  • duše, tělo a mysl

  • Otec, Syn a Duch Svatý

  • matka, otec a dítě

  • síla, intelekt a láska

  • myšlenka, pocit a emoce

  • pravda, láska a naděje

  • tvorba, uchování a destrukce

 Trojúhelník v kultuře

Trojúhelník je mocně spojen s keltskou kulturou. Byl pro ně symbolem života, narození, smrti a nového života. Spojen byl i s představou jiný svět, smrtelný svět a nebeský svět. Vedle Keltů trojúhelník užívali i Řekové. Trojúhelníky se objevují i v Aristotelově pojetí pěti elementů.

 Srí Yantra

Srí Yantra je symbolem sakrální geometrie, jež se skládá z 9 se vzájemně překrývajících trojúhelníků, které spolu vytvoří celkem 43 dalších menších trojúhelníků. Srí Yantra je hodně vyhledávaným symbolem v hinduismu, kde je vizuálním výrazem pro “OM”. Symbol je pro meditaci i osvícení. Je ladičkou, která vám pomůže spojit se s vesmírem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Kdy je ta nejvhodnější doba pro svatbu podle horoskopu

Podle někoho nenastane ten správný okamžik pro vstup do manželství, jiní si myslí, že tomu tak je kdykoliv (čím dříve, tím lépe). Správný výběr data svatby je bezesporu důležitý, protože může ovlivnit celý vztah, víte však, jak tomu mají jednotlivá znamení? Pokud netušíte, poradíme vám, třeba vám to pomůže ve vlastním rozhodování.

Kámen podle znamení

Síla kamenů je opravdu kouzelná. Stěží si může někdo představit, jak takový, třebas i malý kamínek dokáže vysílat pozitivní sílu a tak i podpořit to, co je pro nositele přízračné. Když je zvolen správný kámen, pak máte vyhráno. Pravdou také je, že jisté kameny patří k určitým znamením zvěrokruhu. A právě k těmto znamením se vztahují i některé kameny, které podpoří sílu charakteru a obecně i silné stránky jedince. Může tak být taková síla rozhodující při důležitých momentech.

Místa s pozitivní energií

Jistě se vám již někdy stalo, že jste přišli na nějaké místo a pocítili něco zvláštního. Někdy je to mrazení, někdy místo doslova bere dech, cítit můžete i chvění nebo vibraci. Dané místo vás uklidňuje, uvolňuje, nabíjí, dává vám pocit harmonie, naplňuje vás pocitem štěstí, hřeje vás nebo vám umožňuje zažít pocit euforie. Jde o místo plné spirituality, kreativity, inspirace. Je to místo s pozitivní energií.

Obávaný pátek třináctého

Pátek třináctého se objeví jednou až třikrát do roka a vždy je předzvěstí hotového pozdvižení. Proč? -Protože pátek třináctého je považován v mnoha zemích za nešťastný den. A byť statistiky hlásají, že u nás lidé na tento den nevěří, víme, že realita je jiná. Lidé se jen stydí ke své hrůze z třináctky přihlásit. Odkud se však vzala ta obava z pátku a třináctého dne měsíce? Proč se nebojíme třeba šestnáctky?