Magický trojúhelník

V magii a okultismu se objevuje celá řada symbolů. Mnohé z nich potkáváme i v běžném životě, aniž bychom si jejich souvislost uvědomili. Jedním z takových symbolů je kupříkladu trojúhelník.

Trojúhelník je spojen s číslem tři, což je velmi známé mocné číslo. Prakticky celý svět funguje na principu tří. Trojúhelník představuje začátek, střed a konec. Je to zrození, život a smrt. Tedy i Otce, Syna a Ducha svatého. Symbolizuje i nerozpojitelnou jednotu země a nebe. Užívá se k ochraně proti ohni. Je rovněž symbolem introvertní povahy. Trojúhelník vyjadřuje tvořivost, harmonii, růst, integraci, subjektivitu a manifestaci. Pokud trojúhelník směřuje svou špici vzhůru, zdůrazňuje mužnost a v případě, když jeho špička směřuje dolů, zvýrazňuje pro změnu ženskou stránku. V různé podobě se trojúhelníky objevují v magii, okultismu i spritualismu. Spojen je s kreativitou i zázraky. představuje proměnlivost. Okultisté používají trojúhelník jako svolávací symbol, který očekává, že se žádaná osoba objeví uvnitř trojúhelníku namalovaném na podlaze.

 Trojice spojované trojúhelníkem

  • duše, tělo a mysl

  • Otec, Syn a Duch Svatý

  • matka, otec a dítě

  • síla, intelekt a láska

  • myšlenka, pocit a emoce

  • pravda, láska a naděje

  • tvorba, uchování a destrukce

 Trojúhelník v kultuře

Trojúhelník je mocně spojen s keltskou kulturou. Byl pro ně symbolem života, narození, smrti a nového života. Spojen byl i s představou jiný svět, smrtelný svět a nebeský svět. Vedle Keltů trojúhelník užívali i Řekové. Trojúhelníky se objevují i v Aristotelově pojetí pěti elementů.

 Srí Yantra

Srí Yantra je symbolem sakrální geometrie, jež se skládá z 9 se vzájemně překrývajících trojúhelníků, které spolu vytvoří celkem 43 dalších menších trojúhelníků. Srí Yantra je hodně vyhledávaným symbolem v hinduismu, kde je vizuálním výrazem pro “OM”. Symbol je pro meditaci i osvícení. Je ladičkou, která vám pomůže spojit se s vesmírem.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

KYVADLO – ROZHOUPEJTE SVŮJ OSUD

Věštění pomocí kyvadla je skutečně jednodušší, než by se mohlo zdát. Více méně k němu totiž ani nepotřebujete nic kupovat: stačí závaží zavěšené na provázku. Dá se použít i řetízek s přívěškem nebo prsten. Mnohem důležitější je soustředěnost, koncentrace a myšlenka. V ní je totiž síla celého principu věštby. Pokud se ptáte proč zvolit kyvadlo na místo karet nebo věštby z kávové sedliny, odpověď je skutečně prostá: rychlost a ve většině případu jednoznačná odpověď ANO – NE.