Magická zvířata, která nosí štěstí

To, že nosí štěstí čtyřlístek, beruška nebo třeba podkova, je všeobecně známo, kolik lidí však ví, že po zemi chodí i zvířata, která nosí štěstí? Znáte ještě nějaké?

 1. s opakem? Tak si pamatujte, pokud si chcete zajistit štěstí, pořiďte si tříbarevnou kočku. Kočka s černým čumákem je pak zárukou blahobytu.

 2. Je známo, že štěstí přináší pavouk. Nejde však o lecjakého pavouka, taková tarantule vám asi radost neudělá. To štěstí nosí pavouk Tak samozřejmě, o černé kočce, která nosí smůlu, máme jasno, ale kdo z vás ví, jak je to křižák, který se podle legendy snažil utkat pavučinu na krvácejících Kristových ranách, aby bu zastavil krev. I proto má na zádech kříž. Pavouk i jeho pavučiny mají nosit štěstí.

 3. Zajímavou spojitost se štěstím má situace, kdy vás pokálí pták. Pokud se vám to někdy stalo, nejspíše vám do skoku nebylo a jistě vás nenapadlo, že by to mělo být to největší štěstí. Omyl, podle pranostik byste však měli výskat radostí, protože díky tomu dostanete náruč plnou štěstí.

 4. Víte, že až uslyšíte třikrát zavrkat bílého holuba, něco pěkného se vám přihodí? Tak honem za bílým holubem.

 5. Nejinak tomu je tehdy, když se v domácnosti objeví cvrček, protože do domu přináší dobrou náladu a hojnost.

 6. I když had nepatří zrovna k vyhledávaným a velmi oblíbeným zvířatům, budí respekt a již od pradávna je považován za ochránce domu.

 7. Ještěrky přináší svým majitelům zdraví. Leguáni prý ještě navíc i odvahu.

 8. Darované ptačí pírko nosí štěstí. Pakliže je ještě k tomu modré, tak zdraví a zelené peníze. Pírka zavěšená nad postelí vás zbaví černých můr.

 9. Netopýři na půdě jsou zárukou štěstí, dlouhého života a blahobytu.

 10. Psi jsou parťáci, kamarádi a skvělí strážci.

 11. A nakonec nesmíme zapomenout na žáby. Rosnička na žebříčku předpovídající počasí je všeobecně známá, ale málokdo ví, že se ve středověku doma chovaly nejen rosničky, ale i ropuchy a jiné žáby? Lidé totiž věřili, že žáby zvyšují plodnost. Ropuchy pak eliminovaly negativní energii. Ostatně, žabka je dodnes symbolem štěstí a požehnání.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOROSKOP 2015 BÝCI

Býci, oproti Beranům vás převratné změny nečekají. Co se mělo stát a výrazným způsobem ovlivnit váš život, to se již stalo, případné dozvuky událostí už pro vás nebudou tolik překvapivé – jste na ně připraveni. Jste na samém začátku: po ztroskotaném vztahu nebo neshodách jste svobodní a máte právo začít znovu. Překonejte obavy i negativní pohled. Vše se děje z nějaké příčiny a každá mince má dvě strany. Pokud vám jeden úhel pohledu nevyhovuje, podívejte se na věc z jiné stránky. Můžete se přestěhovat a vyloučena není ani cesta do jiné země nebo světadílu. Možná právě tam naleznete nový smysl života, který vám dodá energii a ukáže nové možnosti. Pokud se postavíte k problému čelem, vše se vyřeší. Mějte mysl otevřenou, vaše nervy vydrží vše.

Historie astrologie

Již od nepaměti byli lidé fascinováni děním na obloze a chtěli tomu porozumět. To, kdy astrologie jako věda o hvězdách vznikla, nevíme. Děním na obloze ve spojitosti s předvídáním budoucna i sledováním vlivu hvězd na lidskou psychiku a tělo, se věnovali lidé po celém světě v různých kulturách snad již od vzniku světa