Henna

Již řadu tisíciletí, se zejména v asijských zemích (v Indii, Maroku, Pákistánu, Jemenu, Afghánistánu, Libyi, Súdánu, Íránu a Somálsku), pěstuje hennovník bílý, který se suší a drtí na jemný prášek zelené a hnědočervené barvy. Ten se pak pro velké množství pigmentů (zejména těch červených) užívá k barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.

Z historie užívání henny

Kromě barvení se henna přidává i do kosmetických přípravků. Využívány jsou i její léčebné účinky, a to zejména k regeneraci a zpevnění vlasů, k léčbě lupů, u alergických reakcí, k léčbě mykóz a ekzémů. Má rovněž i antimikrobiální a antiseptické účinky. Již ve starověkém Egyptě se užívala vedle barvení vlasů rovněž i k mumifikaci, jako protijed a afrodiziakum. Egypťanky se hennou líčily. Malovaly si s ní také rty a nehty.

 Henna součást rituálů a obřadů

Henna se do dnešních dnů užívá (zejména v islámských zemích) v rámci různých rituálů a tradičních obřadů. Malby s motivy pávu jsou známé jako Gujarati a Marwari a marockým tradičním geometrickým obrazcům se říká African mehendi. Podle mýtů měly Avalonské kněžky na čele hennou namalovaný symbol půlměsíce. Sumerové zase půlměsíc s osmicípou hvězdou jako symbol zasvěcení sumerské bohyni Innanny. Obdobně tomu je i u egyptských bohyň Isis, Hathor a Nut. I ony byly ozdobeny srpkem měsíce obráceným vzhůru jako symbol posvátného ženství.

 Posvátné tetování

Toto malování hennou funguje jako posvátné tetování, které mělo a stále má svůj smysl i význam. symbolizuje příslušnost k určitému kmeni, stavu a doprovází i různé rituály přechodu, jimiž si daný člověk prošel. Jde o ochranné symboly. Dotyčného pomalovaného zasvěcují duchovní cestě.

 Henna v Indii

V Indii a na celém středním východě se užívá ke zdobení celého těla. Nezdobí se s ní však pouze ženy, ale i muži a děti. Před svatbou si hennou nevěsty zdobí tělo bohatými ornamenty, které jí mají zajistit zdraví, plodnost a štěstí v manželství. Na ruce, paže a kotníky zručné malířky malují především přírodní motivy, jako ptáky a květiny. V některých oblastech Indie se hennou malují i dlaně ženicha.Symbolizuje to totiž hlubokou lásku mezi mužem a ženou.

 Henna na Blízkém východě

Ženy z Blízkého východu se hennou zdobí každých 14 dní. Na ruce, ale i nohy, si malují bohaté ornamenty, které připomínají jemnou květinovou krajku. Této ozdobě se říká Rajasthani. Malují se obvykle při večerní modlitbě, protože věří, že moc henny je právě v noci největší.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Základní pravidla čarodějnictví

Jednadvacáté století je nakloněno k čarodějnictví ve velké podstatě jinak, než tomu bylo v sedmnáctém století, kdy probíhaly čarodějnické procesy. Inkvizice, jak už mnozí dnes vědí, byla namířena proti všem, kdo by se snad chtěl vzepřít těm, co ji prováděli. Otřesná doba s ještě otřesnějším příběhem je dnes minulostí a k čarodějnictví dnes mohou přilnout prakticky všichni, co mají o něco podobného zájem. Možná z důvodu volného času, ale také zajímavostí. Nutno však dodržovat základní pravidla čarodějnictví.

Jak poznat, že jste se stali obětí černé magie

Vedle bílé magie existuje i magie černá, negativní, která chce lidem jen uškodit. Přesněji, ten, kdo ji užívá chce někomu ublížit, poškodit mu zdraví anebo jej dokonce touží sprovodit ze světa. Jedním z nejznámějších projevů černé magie je přitom prokletí.

Chcete poznat, zda jste se nestali obětí černé magie? Máme pro vás informace, díky nimž to zaručeně poznáte.