Mentalismus

Když se řekne mentalismus, nejspíše se většině vybaví smyslný blonďáček s kučerami, který tak bravurně před lety ztvárnil Mentalistu, hlavního hrdinu ve stejnojmenném seriálu. Nutno také říct, že dříve než se Simon Baker v této roli objevil, u nás o nějakém mentalismu tušil jen málokdo. Dnes si tento pojem lidé spojují alespoň s tímto sexy mužem.

Co je tedy mentalismus?

Oficiálně je mentalismus sice podoborem kouzelnictví, avšak mentalisté svých úžasných výsledků dosahují bez toho, aby k tomu užívali nějaké triky anebo podvody. Nepotřebují k tomu mít dokonce ani šikovné a hbité ruce. Mentalisté musí být velice chytří a hlavně znalí psychologie. Mentalismus totiž funguje na psychologických principech a mimo ní pak užívá ještě i hypnózu, sugesci, jasnovidectví, telekinezi, psychokinezi anebo také čtení myšlenek.

Důležitou znalostí, kterou musí mentalisté také ovládat je řeč těla.

 Kdo může být mentalista?

Kromě toho všeho, proto, aby mentalista mohl vykonávat svou práci, je zapotřebí, aby měl vyšší mentální schopnosti, byl charismatický a zkušený a rovněž musí vědět, co dělá, aby mu diváci uvěřili. Lidé si skutečně musí myslet, že má skoro nadpřirozené schopnosti, když toho dokáže tolik odhalit. A ano, musí si také všímat i těch nejmenších detailů a musí umět luštit i různé šifry. Mentalisté dokáží nejen zaujmout vaši pozornost, ale dokáží pobavit úplně kohokoliv.

 Historie mentalismu

Mentalismus ve spojení s kouzelnictvím to jsou obvykle spiritualisté a vyvolávači duchů, kteří se objevovali již v 19. století. Pravdou však je, že jeden z prvních záznamů o mentalismu pochází dokonce z roku 1572. Mentalismus tehdy užíval již jeden z prvních kouzelníků Girolamo Scott. Dnes se kouzlení a mentalismus již povětšinou nesměšuje.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Numerologie – číslo 8

Numerologie je svět čísel, kde každé číslo má svůj magický význam, který je neměnný. A skutečně jsou čísla, která jsou silná, jiný naopak citlivá a i to, kdy se narodíme, nás dostatečně ovlivní i v dalším životě. Numerologie je zajímavou a také zábavnou vědou, která získává stále větší popularitu.