Jak se zbavit nočních můr

Sen nemusí být vždy příjemný a někdy můžeme být opravdu rádi, když se vzbudíme. O což horší jsou pak noční můry, které mohou být až strašidelné, a namísto odpočinkového spánku nám zvednou tepovou frekvenci a vnesou do strachu. Proč vlastně noční můry existují a jak se jich případně zbavit?

Co je noční můra

Je to prakticky sen s děsivou tématikou, který uvede spícího do probuzeného stavu. Děsivé téma se ve snu většinou opakuje a to někdy až tak často, že se člověk začne bát i spát, protože se noční můra stále vrací. Noční můry vznikají prožitým stresem, nebo traumatem, většinou po nějaké nehodě, smutné situaci nebo něčí smrti. Vznikají tehdy, kdy je v člověku vnitřní napětí, právě po prodělaném traumatu a jeho vnitřní já se nemůže zklidnit.

Trocha teorie

Noční můry se dostavují v hluboké fázi spánku, zvaná REM, kdy vznikají také sny. Občas může jít o jednorázovou akci, kdy se po probuzení dokáže organismus ztotožnit s tím, že šlo pouze o sen. Pokud se ale takové sny opakují, pak je dobré obrátit se na odbornou pomoc. Člověk se bez spánku vysiluje, vyčerpává, což má velký vliv na další fungování těla.

Jak se nočních můr zbavit

Většinou jde o reakci na traumatický zážitek, ale noční můru mohou také vyvolávat jisté podněty, kterých se lze svépomocí zbavit. Je to třeba nedostatečně okysličený vzduch, proto je potřeba u spánku větrat, nebo před ním dostatečně vyvětrat a také koordinovat teplotu. Horko není ideální na spánek. Chodit spát je dobré v tu chvíli, kdy se cítí být člověk unavený a je vhodné před spánkem vypít teplé mléko.

Nutné je se uklidnit před spánkem

To dostatečně uklidní a také je zapotřebí jít spát bez nějakých vážných myšlenek a spánek by měl také trvat dostatečně dlouho. Vhodné je si i před spánkem dát horkou, uklidňující koupel a vhodná je i relaxační hudba, případně aromaterapie, použití vůní pro uklidnění, navození správné a klidné atmosféry pro spánek.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

VOODOO

Republiku Haiti nalezneme v souostroví Velké Antily. Ayiti je původní jméno obyvatel, které se se vší pravděpodobností stalo právě základem názvu země. Pokud by vás zajímal význam jména, dá se vysvětlit a přeložit jako Země vysokých hor. Tento malebný a mýty opředený stát objevil 5. prosince 1492 Kryštof Kolumbus při své první plavbě. To, co si spojujeme s Haiti dodnes je tajemné umění Voodoo. Zprostředkovanými historkami se totiž obyčejné náboženství, jehož účelem bylo primárně léčit a ochraňovat obyvatele Haiti před zlými duchy a otrokáři, proměnilo v kult černé magie, zaklínání a probouzení mrtvých. Vše je ovšem díky hororové produkci Hollywoodu přitaženo pořádně za vlasy a toto exotické náboženství poměrně dehonestuje.

Metody věštění budoucnosti podle kyvadla

Předvídání budoucnosti je snad pro každého tak trochu zábavné, ale i poučné. Jsou lidé, kteří to skutečně berou jako zpestření života a součást právě zábavy, ale jsou i tací, kteří se tomuto věnují dlouho a tak umí pracovat, v tomto případě s kyvadlem tak, aby věštění budoucnosti bylo skutečné, dalo odpověď na kladené otázky.