Jak se zbavit nočních můr

Sen nemusí být vždy příjemný a někdy můžeme být opravdu rádi, když se vzbudíme. O což horší jsou pak noční můry, které mohou být až strašidelné, a namísto odpočinkového spánku nám zvednou tepovou frekvenci a vnesou do strachu. Proč vlastně noční můry existují a jak se jich případně zbavit?

Co je noční můra

Je to prakticky sen s děsivou tématikou, který uvede spícího do probuzeného stavu. Děsivé téma se ve snu většinou opakuje a to někdy až tak často, že se člověk začne bát i spát, protože se noční můra stále vrací. Noční můry vznikají prožitým stresem, nebo traumatem, většinou po nějaké nehodě, smutné situaci nebo něčí smrti. Vznikají tehdy, kdy je v člověku vnitřní napětí, právě po prodělaném traumatu a jeho vnitřní já se nemůže zklidnit.

Trocha teorie

Noční můry se dostavují v hluboké fázi spánku, zvaná REM, kdy vznikají také sny. Občas může jít o jednorázovou akci, kdy se po probuzení dokáže organismus ztotožnit s tím, že šlo pouze o sen. Pokud se ale takové sny opakují, pak je dobré obrátit se na odbornou pomoc. Člověk se bez spánku vysiluje, vyčerpává, což má velký vliv na další fungování těla.

Jak se nočních můr zbavit

Většinou jde o reakci na traumatický zážitek, ale noční můru mohou také vyvolávat jisté podněty, kterých se lze svépomocí zbavit. Je to třeba nedostatečně okysličený vzduch, proto je potřeba u spánku větrat, nebo před ním dostatečně vyvětrat a také koordinovat teplotu. Horko není ideální na spánek. Chodit spát je dobré v tu chvíli, kdy se cítí být člověk unavený a je vhodné před spánkem vypít teplé mléko.

Nutné je se uklidnit před spánkem

To dostatečně uklidní a také je zapotřebí jít spát bez nějakých vážných myšlenek a spánek by měl také trvat dostatečně dlouho. Vhodné je si i před spánkem dát horkou, uklidňující koupel a vhodná je i relaxační hudba, případně aromaterapie, použití vůní pro uklidnění, navození správné a klidné atmosféry pro spánek.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Datum svatby sdělí, jestli bude manželství šťastné

I datum svatby může dost ovlivnit manželství, které v něm uzavřete. Může se to zdát jako dost pochybné, ale faktem je to, že v ten den děláte důležité rozhodnutí, od kterého se další dny budou odvíjet. Pokud sečtete všechny číslice dat svatby, například 6. 8. 2016 – 6+8+2+0+1+6 = 23 – 2+3 = 5, získáte číslo svatby.

Den narození

Numerologie je velice zajímavou vědou, která poukazuje na mnoho charakterových vlastností, ale i to, kde má člověk slabiny. A přitom jen tak nevaří z vody, ale přímo pracuje s čísly, které jsou nám dány počátkem narození a které nás tak provází celý život. Ono to má něco do sebe a také ukazuje na to, jak nás i datum narození může výrazně ovlivnit.

JAK POROZUMĚT SYMBOLŮM VĚŠTBY

Surovin, z nichž je možné čerpat informace a rady ohledně budoucnosti, je spousta. Ke čtení využijeme kávovou sedlinu, vylouhovaný čaj, sáčkový čaj, vosk nebo třeba i víno. Pokud už si pořídíme to správné vybavení a suroviny k nahlédnutí do budoucnosti, velmi často narážíme na problém, jak si poradit se znaky a symboly. Mnohdy nejsme schopni vyčíst příkladem z kávové sedliny nic a v jejím uspořádaní prostě spatřujeme jen hromádku vysypaného lógru. Ne každý má vyloženě spisovatelskou fantazii, aby si z patra domyslel příběh, v němž zbohatne, potká v blízké době lásku a najde si skvělou práci. Porozumění znaků, které jsou nám podávany, je především záležitostí mysli, empatie a vnímání. Nelze v něm být okamžitě mistrem, dá se mu ale naučit.