Perseidy

Perseidy patří k tradičním nebeským úkazům, jež je možno na nebi sledovat každý rok v podobném období. Nejinak je tomu i letos. Perseidy představují oblíbený a vyhledávaný jev, jež můžeme pouhým okem v období prázdnin sledovat na obloze. V Česku jim říkáme také slzy svatého Vavřince, protože se obvykle na nebi objevují v době, kdy má tento světec svátek. Říkat jim však můžete i Leonidy (podle znamení zvěrokruhu).

Co jsou Perseidy

Perseidy je možno zjednodušeně označit za roj padajících hvězd. Padající hvězdy byly přitom odjakživa považovány za dobré znamení. Nejvíc jich je možno na nebi vidět právě v srpnu. Letos tomu tak bude v noci z 12. na 13. srpna. Pravdou však je, že jde pouze o jejich vrchol, protože je na nebi můžete vidět zhruba od 17. července a dále pak i po výše uvedeném datu, avšak již ne v tak vydatné frekvenci.

 Historie Perseidů

Nejstarší zmínky o Perseidách pochází z Číny a dále pak z Japonska a Koreje, kde o nich hovořili již v roce 36 našeho letopočtu. první známé pozorování padajících hvězd bylo pak zaznamenáno v roce 811. V roce 1762 si holandský přírodovědec Pieter van Musschenbroeck všiml, že nejde o nic výjimečného, ale o stabilní, každoroční událost. V Roce 1835 belgický astronom Adolphe Quetelet vydal zprávu o roji, který vylétá ze souhvězdí Persea, čímž mu dal jméno. Giovanni Schiaparelli pak v roce 1861 upozornil na shodu drah Perseidy a komety 109P/Swift-Tuttle. Prachové částice o průměru několik milimetrů zde kometa zanechala při svém průletu Sluneční soustavou. Při hoření zazáří jasným světlem, někdy i barevným, přičemž jich může být až 80 za hodinu.

 Mytologie Perseidů

Víte, že Perseidy byly v minulosti považovány za semena plodnosti boha Priapa? I proto jsou roje Perseidů spojeny se sexuálními radovánkami. Jde jednoduše o ideální noc lásky, která může být nezapomenutelným zážitkem.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu čtyři meče

Sedmdesát osm karet tarotu slouží k výkladu budoucnosti již několik let, několik staletí. Lidé se na karty obrací v době, kdy už neví co a jak, nebo i pravidelně, aby jim karty poradily, co a jak dál, anebo také pokud se chtějí pobavit. Možností je několik, každopádně jsou karty populární a tak jsou i lidé, kteří si díky nim vydělávají na živobytí. Je tak jasné, že na věštbě z tarotových karet něco být musí.