Vařte podle hvězd: zemská znamení

Zemská znamení jsou neodmyslitelně spjata s půdou, zelení a úrodou. Tomuto živlu dominují hned dva býložravci: býk a kozoroh. Panny jsou v roli hospodářů – pastevců a velmi často spolu právě tato znamení tvoří pro výrazně vzájemnou přitažlivost společnou domácnost. Inklinují totiž k zájmům o pěstování všemožných plodin a píli, která vede k dobré úrodě. Jejich chutě jsou podobné a dávají přednost obilovinám, luštěninám a zelené stravě. Stravují se skromněji a obvykle jim stačí menší porce. Jsou však i proslulými dietáři a to ať už odůvodněně nebo v rámci posedlosti dokonalou figurou.

Býk s kozorohem pasou po zelené stravě: saláty, špenát, zelí, kapusta, čekanka a okurka. Neměli by to přehánět s masem, to mohou nahradit celerem nebo cuketou. Najdeme mezi nimi rovněž velké množství vegetariánů a veganů. Zeleninové karbanátky by měly být v jejich jídelníčku častěji nežli řízky. Jsou náchylní k onemocnění cév a srdce a měli by se snažit snížit tato rizika a dodržovat zdravotní prevenci. Specifickým problémem zrozenců ve znamení panny je celiakie, která dokáže velmi znepříjemnit život. Panny jsou však praktické a ve skutečnosti neexistuje mnoho problémů, se kterými by si nedokázaly poradit! Přestup na bezlepkovou stravu jim nečiní potíže, naopak mnohdy prozřou a berou toto onemocnění jako cestu ke zdravějšímu způsobu života. V tomto případě plynule přejdou na další plodiny, které jsou si samy schopny vypěstovat: pohanka, rýže, kukuřice, sójové boby nebo kaštany. Měly by jíst také ovoce a nevynechávat snídaně. Tíhnou totiž k váhovým výkyvům a zbytečnými a drastickými dietami si ničí nejen fyzickou, ale i duševní rovnováhu. Z nápojů zemským znamením doporučujeme mléko a minerální vody. Velkým nešvarem bývá přílišná konzumace kávy a alkoholu. Byť oboje vzešlo z půdy (kávové boby, destilace ovoce), má to neblahý vliv na jejich krevní tlak. Co ale neublíží, je víno. Není pro ně rozdíl, zda sáhnout po červeném nebo bílém. Důležité by pro ně však mělo být to, bylo-li vypěstováno s láskou a péčí. Tu totiž zemská znamení potřebují přijímat jako sůl.

Úprava:

Vaření, dušení, zapékání, konzumace v syrovém stavu

Koření:

Sůl, nové koření, bobkový list, kopr, tymián, rozmarýn, ocet

Vhodné suroviny:

Drůbeží a telecí maso, ryby, česnek, pohanka, rýže, brambor, saláty, okurka, kapusta, zelí, čekanka, houby

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu královna mečů

Sedmdesát osm karet tarotových slouží k výkladu budoucnosti a odpovídání na zdánlivě svízelné otázky situací, které v životě mohou nastat. Lidé se na karty obrací nejčastěji v zoufalství, ale někteří i pravidelně. Každý si názor na karty může utvořit vlastní, ale fakt, že se používají několik stovek let, hovoří jistě dost jasně.

Jak se k sobě hodí vodnář a býk

Protiklady se přitahují, říká se. A pokud je to pravda, pak právě těmto dvěma, vodnáři a býku bude vztah jen vzkvétat. Od přírody jsou oba dost odlišní, což ale zas tolik nevadí, protože navenek působí jako naprosto neohrožený jedinec, pokud jsou tedy spolu. Každý má své vlastnosti, které ten druhý právě postrádá a tak se naprosto dokonale doplňují. Okolí jim jejich vzájemný soulad může jen závidět.