Jak nás ovlivňuje křestní jméno

Při výběru jména pro svého potomka je dobré si uvědomit, že jej bude doprovázet po celý život a výrazně jej ovlivní v jeho osobním, kariérním i vztahovém životě. Ví se, že při špatném výběru, může člověka negativně ovlivnit dokonce i po jeho psychické stránce. Vaše jméno totiž úzce souvisí s vaší karmou. Jménem, které dáte svému dítěti mu dáváte do vínku také i to, s čím se bude v průběhu života potýkat a jaký bude jeho životní úkol.

 

Nomen omen

Vliv jména na život člověka ostatně potvrdili i odborníci psychologie z Hertfordshireské univerzity, kteří zjistili, že křestní jméno lidi ovlivňuje v tom, že mají podvědomou tendenci dávat přednost věcem, které jim připomínají je samé, a proto obvykle vyhledávají partnery, jejichž křestní jméno nebo příjmení připomíná to jejich. Kromě toho pak vaše jméno může ovlivnit také představu o vaší povaze a zázemí. Jméno ovlivňuje tedy i vaše šance, které jsou vám v životě dány. To, jaké jméno máme má vliv na to, zda jsme dobře zapamatovatelní,

Vaše jméno vám dále může dopomoci i k úspěchu. Inteligentně znějící jméno, nebo takové, které zní úspěšně a přitažlivě, dává větší předpoklad k tomu, že se tak budete i chovat. Může dokonce i v některých případech předpovídat budoucnost a délku života. Vědci totiž zjistili, že jména ovlivňují i kvalifikační výsledky.

Výběr jména v minulosti

Vážnost výběru křestního jména si lidé uvědomovali již v minulosti. Šlechticové křestním jménem zdůrazňovali rodovou souvislost, úctu k předkovi, kterého si vážili. Měšťané a vesničané své děti pojmenovávali po zakladatelích rodu, živnosti nebo hospodářství. Nechybí zde ani jistá vypočítavost (jméno po tetičce, po níž by mohli dědit). Už v minulosti si lidé uvědomovali, že jméno vymezuje okruh kamarádů. Snaha pomoci dítěti s karmou a dáním vznešeného nebo velmi energického jména však mnohdy prokázala spíše medvědí službu a nejinak tomu je i dnes. Dávejte si proto pozor na vzplanutí k filmovým hrdinům, celebritám a podobně, mohlo by se vám to vymstít.

Výběr jména je proto nutné vážně zvážit

Při výběru křestního jména je proto dobré zvážit všechny okolnosti, a tedy i to, co jméno vypovídá v jejím původním významu. Při dávání jména také nepomíjejte i sílu příjmení. Každé jméno má totiž svou energii a vlastnosti, které pak mohou dítě pozitivně nebo negativně ovlivnit. Dbejte proto, aby se vám jméno spolu s příjmením dobře vyslovovalo a harmonicky znělo . Zvažte, zda chcete mít dítě, které se ztratí v davu, bude všem pro smích anebo zaujme a ihned bude k zapamatování.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak se k sobě hodí Blíženci a Blíženci

Klid a pohoda bude hrát ve spojení dvou blíženců. Jsou jako nejlepší kamarádi a to je právě spojuje. Jenže paradoxně je to i to, co je může zase na druhou stranu rozdělit. Oba jsou mírumilovné povahy, raději mají klid a zaobírají se filozofickými úvahami, než nějakými zbytečnostmi, které mohou vztah jedině zničit.