Jak nás ovlivňuje křestní jméno

Při výběru jména pro svého potomka je dobré si uvědomit, že jej bude doprovázet po celý život a výrazně jej ovlivní v jeho osobním, kariérním i vztahovém životě. Ví se, že při špatném výběru, může člověka negativně ovlivnit dokonce i po jeho psychické stránce. Vaše jméno totiž úzce souvisí s vaší karmou. Jménem, které dáte svému dítěti mu dáváte do vínku také i to, s čím se bude v průběhu života potýkat a jaký bude jeho životní úkol.

 

Nomen omen

Vliv jména na život člověka ostatně potvrdili i odborníci psychologie z Hertfordshireské univerzity, kteří zjistili, že křestní jméno lidi ovlivňuje v tom, že mají podvědomou tendenci dávat přednost věcem, které jim připomínají je samé, a proto obvykle vyhledávají partnery, jejichž křestní jméno nebo příjmení připomíná to jejich. Kromě toho pak vaše jméno může ovlivnit také představu o vaší povaze a zázemí. Jméno ovlivňuje tedy i vaše šance, které jsou vám v životě dány. To, jaké jméno máme má vliv na to, zda jsme dobře zapamatovatelní,

Vaše jméno vám dále může dopomoci i k úspěchu. Inteligentně znějící jméno, nebo takové, které zní úspěšně a přitažlivě, dává větší předpoklad k tomu, že se tak budete i chovat. Může dokonce i v některých případech předpovídat budoucnost a délku života. Vědci totiž zjistili, že jména ovlivňují i kvalifikační výsledky.

Výběr jména v minulosti

Vážnost výběru křestního jména si lidé uvědomovali již v minulosti. Šlechticové křestním jménem zdůrazňovali rodovou souvislost, úctu k předkovi, kterého si vážili. Měšťané a vesničané své děti pojmenovávali po zakladatelích rodu, živnosti nebo hospodářství. Nechybí zde ani jistá vypočítavost (jméno po tetičce, po níž by mohli dědit). Už v minulosti si lidé uvědomovali, že jméno vymezuje okruh kamarádů. Snaha pomoci dítěti s karmou a dáním vznešeného nebo velmi energického jména však mnohdy prokázala spíše medvědí službu a nejinak tomu je i dnes. Dávejte si proto pozor na vzplanutí k filmovým hrdinům, celebritám a podobně, mohlo by se vám to vymstít.

Výběr jména je proto nutné vážně zvážit

Při výběru křestního jména je proto dobré zvážit všechny okolnosti, a tedy i to, co jméno vypovídá v jejím původním významu. Při dávání jména také nepomíjejte i sílu příjmení. Každé jméno má totiž svou energii a vlastnosti, které pak mohou dítě pozitivně nebo negativně ovlivnit. Dbejte proto, aby se vám jméno spolu s příjmením dobře vyslovovalo a harmonicky znělo . Zvažte, zda chcete mít dítě, které se ztratí v davu, bude všem pro smích anebo zaujme a ihned bude k zapamatování.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Čínský horoskop 2018

16. února 2018 vstupujeme do roku zemského Psa. Když se to tak vezme, je to rok DonaldaTrumpa, protože právě on se v roce psa narodil. Pes je sice nejlepší přítel člověka, ale i on má svou temnou stránku. Umí se rychle naštvat, jsou velmi kritičtí k druhým, jsou také velmi tvrdohlaví a nedbají rad, zároveň jsou však i velmi přecitlivělí na kritiku a hodně emocionální. Psi jsou přímočaří, vždy řeknou to, co si myslí, ale zároveň se cítí hluboce odpovědni za blaho ostatních.

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST ČTVRTÁ

O tom, že právě duch Bethsabé Shermanové bloudí po chodbách domu, který zakoupila rodina Rogera Perrona, nebylo pochyb. Jako svou oběť si krutá Bathsheba vybrala Carolyn a občas svým mučením potrápila i dceru Cindy. Ostatních děvčat se nikdy nedotkla. Důvod proč si vybrala právě Carolyn byl prostý: Ed a Lorrein Warrenovi se domnívali, že cítí k Rodgerovi náklonnost a na jeho ženu žárlí. Sám Perron vypověděl, že se na svém těle cítil velmi často ženské prsty a to především ve formě hlazení a doteků. Nikdo nepochyboval o tom, že se snaží vypudit Carolyn z domu a chce si Rogera nechat pro sebe.

Pozitivní přístup k životu

Poštovní psychologie je poslední dobou na vzestupu a stále více vyhledávána. Je to především proto, že lidé si začínají všímat dost důležitých projevů v životě a často i tak, že to prostě funguje. Kdo je neustále zamračený, zakaboněný, pak má méně štěstí v životě jako člověk se stejným osudem, vzhledem i dalšími skutečnostmi, ale s vnitřním naladěním naprosto jiným, pozitivním.