Základní pravidla čarodějnictví
Jednadvacáté století je nakloněno k čarodějnictví ve velké podstatě jinak, než tomu bylo v sedmnáctém století, kdy probíhaly čarodějnické procesy. Inkvizice, jak už mnozí dnes vědí, byla namířena proti všem, kdo by se snad chtěl vzepřít těm, co ji prováděli. Otřesná doba s ještě otřesnějším příběhem je dnes minulostí a k čarodějnictví dnes mohou přilnout prakticky všichni, co mají o něco podobného zájem. Možná z důvodu volného času, ale také zajímavostí. Nutno však dodržovat základní pravidla čarodějnictví.
1. Co požadujeme?
To, že budeme chtít všechno a nejlépe hned rozhodně nepřinese nic dobrého. Vše musí mít jistý čas, intenzitu i vytrvalost. Bez toho to prostě nepůjde. Navíc je nutno si skutečně ujasnit, za čím jdeme a s čím se chceme spojit. Jinak to prostě nebude mít žádný valný úspěch. Nechtějme všechno, chtějme to opravdové.
2. Neubližovat
V žádném případě do tajů čarodějnictví nepatří ubližování. To už jsou čarodějky a čarodějové na scestí, jež si vybrali nedobrou cestu. Tímto směrem žádný správný čaroděj nesmí jít. S černou magií si nelze zahrávat, snadno se totiž může otočit proti vám. Zde je tedy nutno dávat opravdu dobrý pozor.
3. Trpělivost
Když se ihned nedaří to, co si přejeme, nezoufáme. Správná čarodějka je trpělivá a postupuje pomalu, krok za krokem. Unáhlené závěry nemají s čarodějnictvím nic společného. Jen postupně a pokorně jde za svým a to se také splní.
4. Víra
S trpělivostí ruku v ruce musí jít i víra v sebe samou, kdy věříme, že to, co si přejeme, k čemu směřujeme, se skutečně splní. To vyžaduje velké soustředění a práci sebe samého, protože jedině tak se může stát přání skutečností.
5. Pokora
vždy a za všech okolností je správná čarodějka pokorná, a střídmá i ve svých přáních. Hodně je důležité na tomto celém pracovat, a rozhodně svých schopností nevyužívat ve svůj prospěch i za cenu podvodů, vše se totiž vyjasní.