Léčivé bylinky podle znamení

To, že bylinky umí s člověkem hotové divy, není nic nového. Léčba bylinami patří k těm nejstarším na světě. Užívaly je přitom kultury napříč celou zeměkoulí. Vedle obkladů a mastí patří k nejčastější formě užívání popíjení čajů, tedy odvarů z bylinek.

 

Každé znamení si rozumí s jinými bylinami. Ty jej léčí mnohem lépe než zrozence jiného znamení. Víte, které jsou ty vaše?

Beran

Berany často bolí hlava, trápí je nespavost a nervozita a také neumí zastavit , a proto je pro ně vhodný chmel a všechny bylinky, které podporují imunitu, tedy také česnek, lipový květ a černý bez. Šťastnou bylinou je vřes.

Býk

Býci jsou obvykle zdraví jako řípy. Jejich největší slabinou je však jejich apetit. Zlobí je proto mnohdy jejich trávení, na což jim pomůže mátový nebo mateřídouškový čaj. Na bolest v krku je pro ně ideální podběl s trochou jitrocele anebo také šalvěj. Vodu z těla odvede petržel. Šťastnou bylinou je pro býka pomněnka.

Blíženec

Blíženci by měli věnovat zvýšenou pozornost svým nervům. Hodně se ho nazlobí. Stejně jako jeho dýchací cesty. Ideálními bylinkami jsou pro ně proto konvalinka, kozlík lékařský, meduňka a pak lněné semínko, které můžete užívat nejen jako obklad, ale i jako odvar. Dalšími vhodnými léky jsou pro ně i citron, tymián a estragon. Obtíže se zahlcenou pamětí blížencům pomůže vyřešit luční kmín. Šťastnou bylinou je pro ně potom černý bez.

Rak

Raci jsou velmi citlivé osobnosti se sklonem k depresím a jiným psychickým problémům. Tento stav se následně velmi negativně odráží na žaludku, pomalé látkové výměně, špatném lymfatickému systému, nadváze, vysokém krevním tlaku a hormonální nerovnováze. Pro zrychlení metabolismu je pro raka skvělý mátový čaj. Ženské potíže ukočíruje měsíček lékařský a kontryhel. Skvělá je i meduňka a jitrocel. Nejlepším lékem pro raka je zázvor, a to v jakékoliv podobě.

 Lev

Lvi často řeší problémy se srdcem, tlakem, žlučníkem a játry. Velmi špatně snáší stres. Ideálními bylinkami pro ně proto jsou arnika, srdečník, měsíček, lípa, heřmánek, kopřiva, ibišek, hloh, ostropestřec, pelyněk, pampeliška, koriandr, petržel, bazalka a kardamon. Popíjet by měli také řepu. Šťastnou bylinou je pro raky mák.

 

Panna

I přesto, že Panny o své zdraví pečují, zlobí je trávení, a proto jsou pro ně ideální všechny bylinky, které trávení podporují. Jde např. o sléz, majoránku, bodlák. estragon, kopr, kmín, zázvor anebo anýz. S nachlazením jim pak pomůže eukalyptus a černý bez. Jíst by měli i hodně zelených listů. Zklidní je pak levandule. Jejich šťastnou bylinou je černý bez.

Váhy

Váhy jsou často smutné a melancholické. Trápí je ledviny močové ústrojí, a proto jim pomáhá bříza, zlatobýl, meduňka, mateřídouška, sporýš, kopřiva, petržel, lopuch větší, mochna, jalovec nebo žebříček. Náladu jim zlepší mučenka. I jejich šťastnou bylinou je pomněnka.

Štír

Štíra zlobí střeva, močový měchýř a pohlavní orgány. Také je napnutý jako struna, což je spojeno s vysokým tlakem. Na to mu pomáhá především česnek. Na trávení pak chilli papričky, ale pozor, nepřehánět! Dalšími dobrými bylinkami jsou pelyněk, ostružinové listí a křen. Štírovi prospívají i smrk, chmel, bodlák a cibule. Šťastnou bylinou je pro ně vřes.

Střelec

Střelce trápí trávicí systém a tedy i játra. Kromě toho pak řeší poměrně časté úrazy nebo náhodná zranění. A proto k jejich bylinám patří hlavně pampeliška, čekanka, levandule, jalovec, šalvěj, řepík, smetanka lékařská, měsíček, ostropestřec nebo kostival. Šťastnou bylinou je chrpa.

Kozoroh

Kozoroha trápí poruchy krevního oběhu, špatné trávení, záněty kloubů i špatný močový systém. Vhodnou bylinou je pro ně proto přeslička. K dalším bylinám kozorožce patří tymián, černý bez, sléz, konopí, koriandr, kokoška pastuší tobolka, březové listí, arnika, kostival a dubová kůra. Bolavé zuby vám pak uklidní hřebíček. Šťastnou bylinou je pro kozorohy kapradí.

Vodnář

Vodnáře trápí nejvíc asi křečové žíly a pak také alergie. Na křečové žíly pak extrakty z jmelí. Pít by měli minerálky bohaté na hořčík. Na přetížené nervy jim nejlépe pomáhá třezalka. Skvělými bylinkami rovněž jsou: černý bez, rozmarýn, meduňka, kozlík lékařský, majoránka, vavřín, lipový květ i kaštan. Jejich šťastnou bylinou je kapradí.

Ryby

Ryby jsou velmi citlivým znamením, které by si mělo dávat pozor na srdce. Jsou to křehké osoby, které proto často trápí nachlazení, a proto pro ně jsou vhodnými bylinami máta, hloh, podběl, puškvorec, pepř, zázvor, kmín, meduňka, zlatobýl, koriandr, semena kopru, skořice a anýz. Šťastnou bylinou je pro ně chrpa.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Andělé a jejich rozdělení

Anděl, jako opravdový angel nemá žádnou tvář a ani tvar. Jde o energii, pozitivní, která je šířena podle toho, jak ji vnímáme. To, že andělé dostaly podoby okřídlených bílých postav, většinou s bílými, třpytivými vlasy, je jen důsledek lidské představivosti, která dala andělům jistou podobu. Navíc jako lidé většinou dáváme nejasným stvořením podobu lidskou, proto také mají andělé pro nás podobu lidské postavy.

Magická Bella Donna

Bella Donna se hojně užívá nejen v homeopatii, ale i v magii. Jedná se o rulík zlomocný, jenž známe i jako blín černý (Hyoscyamus niger). Tato jedovatá bylina se však již od nepaměti užívá k léčení i jako anestetikum. Výtažek z listů se užívá proti křečím hladkého svalstva. V minulosti se užíval dokonce i jako anestetikum anebo jako lék na revma.

HOMEOPATIE V BARVÁCH: MODRÁ

Babičky ji používali do koláčů, knedlíku nebo jako zavařeninu: brusnice borůvka je rozená léčitelka. Dříve měla i své místo mezi alkoholickými nápoji: vinaři z jejich plodů vyráběli víno. Její použití v kuchyni je známo snad všem, především díky nejrůznějším sladkým pokrmům a moučníkům, avšak její místo v medicíně její mnohdy odpírání a zůstává v pozadí pomyslné rivalky brusnice brusinky. Tato velmi léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých zlepšuje zrak, trávení, léčí močové ústrojí, hojí kůži a jak jinak – je to účinný antioxidant. Hojně jsou také vyzdvihovány její dezinfekční účinky.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety