TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 1.

Zajímáte se o tajemno a lákají vás místa opředená děsivými příběhy? Nevysvětlitelné záhady a skutená tajemství jsou pro vás to pravé? Rádi byste vyrazili, ale nevíte kam? Nemusíte cestovat za hranice, najít je totiž můžete i u nás – tedy pokud na to máte odvahu. Potemnělé kostely, kde docházelo k obětování ďáblu, opuštěné domy s krvavými skvrnami na své minulosti, podivné léčebny pro choromyslné, studny, na jejichž kamenných skružích najdete dodnes stopy nehtů utonulých.

KAPLE Z ERBENOVY BALADY

Jako malí se jich děti báli, v pozdějším věku je chápali jako vrchol české literatury, avšak strach v nich uvíznul už nadosmrti. Řeč je samozřejmě o Erbenových baladách, svázaných do překrásné, leč děsivé Kytice. Jedna z nestrašidelnějších a nejoblíbenějších balad zároveň - Svatební košile - nevzešla z pera slavného autora jen tak. Měla se skutečně odehrát v kostele svaté Máři Magdaleny nedaleko Velhartic. Byl postaven v roce 1373 a s drobnými úpravami stojí dodnes. Není místního, který by neznal legendu, která dala základ Erbenově baladě. Před dávnými časy měla krásná dívka ztratit ve válce svého mládence. Smutek ji pohltil a ona se zatvrdila. Odmítala jíst, pít i ostatní mládence, kteří se jí pokoušeli v tento trudný čas vlichotit. Došlo to až tak daleko, že jeden ze zhrzených mladíků měl vykopat a oživit mrtvého vojáka: to se prý také stalo, nadešel večer, kdy si pro pannu její mrtvý milý přišel. Na zdi kostela se má dodnes zjevovat skvrna, která připomíná dívčí tvář. Ta ale nemusí mít vůbec žádnou spojitost s baladou, dodnes se lidé neshodli, zda náhodou nepatří dávno zesnulé ženě, která nedaleko hřbitova sešla ze světa za tragických okolností.

DĚTSKÁ PSYCHIATRICKÁ LÉČEBNA V DUBÍ

Původní vila továrníka a průmyslníka Antonína Tschinkela, který se zabýval výrobou porcelánu, byla po krachu prodáno a až do roku 1923 o ní jen ztěžka najdete zmínku. Postavena byla v roce 1865, o majitele přišla v osmdesátých letech a tak je tak velký časový úsek skutečnou záhadou. Nicméně to není důvod, kvůli němuž by ji měli milovníci tajemna navštívit. Budova si ještě několikrát prošla změnami: byla školou, lázněmi a nakonec léčebnou tehdy velmi rozšířené tuberkulózy. My jdeme však ještě trochu dále do historie a zastavujeme se u roku 1956, kdy zde byla vybudována dětská psychiatrická léčebna. Hrůzu a strach vyvolává zdokumentování výzkumů a experimentální léčby malých pacientů, jimž byla podávána droga s názvem Diethylamid kyseliny lysergové, která je širší veřejnosti známa jako LSD. Dříve se tento přípravek používal jako lék na migrénu a deprese. Vyvolával však halucinace a bludy. Děti, které zde byly hospitalizovány právě z důvodů prožitých traumat, měly vlivem tohoto halucinogenu zapomenout. Dnes je však známo, že spíše nežli útlum, tento přípravek naopak vyvolává iluze a negativní vjemy a může vést až k sebevraždě pacienta. Dochovány jsou dva příběhy: jeden s údajně šťastným koncem, kdy se dívenka po této terapii zcela uzdravila a druhý méně známý, kdy měla ukončit svůj život oběšením.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Karma v astrologii

O karmě se mluví na každém rohu, jen málokdo však ví, co ve skutečnosti znamená. Tedy pokud pomineme to, že pod karmou se schovává i název pro topné zařízení. Faktem ale je, že jistá spojitost zde je, také umí pořádně zatopit. Ve skutečnosti je však vysvětlení poněkud složitější. Karma představuje přírodní zákon příčiny a důsledku. V astrologii to pak znamená přenos toho, co jsme v minulosti vytvořili (dobré, ale zejména to zlé) do současných životů, v nichž se nám to v ještě větší míře vrací zpět.

ALCATRAZ: místo, kde nikdy nejste sami

Jméno tohoto ostrova se stalo synonymem pro místo, odkud není úniku. A nemožnost utéct ze zdí pověstného žaláře se netýkala jen žijících bytostí, ale i těch zesnulých. Alcatraz je místem opředeným pověstmi, které s sebou přivlekly odsouzenci v podobě svých osobních příběhů, ale také těmi, které vznikly přímo na Ďáblově ostrově. Za celou dobu jeho existence se odsud podařilo uprchnout jen několika málo lidem. Většina zbylých uprchlíků byla zastřelena na útěku nebo zahynula v ledových vlnách Sanfranciského zálivu. Mnozí z obyvatel ostrova – ať už nosili bachařskou nebo vězeňskou uniformu – popisují dodnes příběh plné hrůzy a děsu, které dokonale zapadnou na tak pusté místo jakým Alcatraz bezpochyby je.

Numerologie – číslo 8

Numerologie je svět čísel, kde každé číslo má svůj magický význam, který je neměnný. A skutečně jsou čísla, která jsou silná, jiný naopak citlivá a i to, kdy se narodíme, nás dostatečně ovlivní i v dalším životě. Numerologie je zajímavou a také zábavnou vědou, která získává stále větší popularitu.