HOROR V AMITYVILLE 2: Pronásledování manželů Warrenových

Nastala naprosto výjimečná situace, situace, která není vůbec častým jevem. Manžele Warrenovi, kteří se vydali na pomoc obětem se sami stali obětmi a byli pronásledování hrůzou z domu v Amityville. Byl to jediný případ, který tak hluboce zasáhl samotné vyšetřovatele. Za 54 let jejich kariéry se s ničím podobným ještě nesetkal. Lorraine Warrenová prohlásila, že kdyby se měla znovu rozhodnout, už nikdy by do domu nevkročili ani ona ani manžel. „Navštívili jsme spoustu děsivých míst, viděli jsme hodně zvláštních a zlých věcí, asistovali jsme u stovek případů posedlostí. Když vidíte krev vytékající z očí posednuté oběti, spatříte na vlastní oči levitujícího člověka nebo se setkáte se stínem, který se zhmotňuje v bytost, říkáte si, že už vás nemůže nic zaskočit. Omyl.“ Problém nebyl podle ní v domě jako takovém, ale spíše jinde: přímo v pozemku a z části také v samotné rodině.

Po návratu z Amityville to začalo

Jediný, kdo byl ochotný trochu osvětlit, jak Hrůza z Amityville zasáhla Warrenovi, byla Lorraine. Měla sdělit, že byli ihned první noc po návratu z domu Lutzových napadeni. Objevila se i informace, že k napadení došlo už při cestě domů. Několikrát byla vyzvána, aby svou odpověď více rozvedla a popsala, ale opakovala jen, že mluvit o tom, by mohlo situaci ještě zhoršit. Zdroj blízký Warrenovým uvedl, že po příjezdu domů se Lorraine zmocnil neurčitý a neidentifikovatelný strach, zírala na dům a nevnímala manželův hlas. Ed si všimnul, že s ní není něco v pořádku, ale na otázku, co se děje, neodvětila jeho žena nic. Vystoupila z vozu a šla ke dveřím, Ed se ještě vrátil k autu, aby vyndal zavazadla z kufru. Sotva se Lorraine dotkla dveří, uviděla odpornou vizi a okamžik poté se skácela v mdlobách k zemi.

Ronald DeFeo očima Lorraine

Jako jiskru problému zla označili manželé Warrenovi Ronalda DeFea. Samozřejmě zde byly nejrůznější aspekty, které podpořily běh událostí, jenž nastaly, takovým tempem a razancí, že si to jen těžko někdo dovede vysvětlit. Zlo podle ní muselo být někým pozváno dovnitř a to buď na základě nějakého skutku, nebo negativní energie. Hádky v rodině DeFeových byly podle sousedů na denním pořádku a jejich motivem byly peníze a agresivní povaha Ronalda DeFea – seniora. Navenek DeFeovi působili jako dobře fungující rodina, výzdoba jejich domu i zahrady budila dojem silně nábožensky orientované rodiny. „Doma měli spoustu sakrálních předmětů: kříže, obrazy, v zahradě domu a před domem stály sochy,“ popisuje bydlení DeFeových. „Jenže z výpovědí obyvatel Amityville se dozvíte něco úplně jiného,“ dodává vzápětí. Ronald DeFeo byl zapleten do spousty pochybných obchodů, byl hrubý k manželce i dětem a docházelo u nich k častých hádkám, nezřídka kdy i k potyčkám.

Zlo se uchytilo v synovi majitele domu

„Zlo je přitahováno negativní energií,“ vysvětluje Lorraine. „Obvykle si vybere toho psychicky nejméně vyrovnaného člověka, neboť je pro něj snadnou kořistí. Postupně jej ovládne a jeho vlastní strach zhmotní ve skutečné a reálně děsy.“ Mladšího DeFea popisuje jako emočně nevyrovnaného a velmi zranitelného mladíka se zálibami v okultismu. Opomenout nelze ani skutečnost, že užíval drogy. Každopádně při vstupu do domu Warrenovi i ostatní parapsychologové a spiritisté označili dům a místo, na němž stojí, jako bránu do pekla. „To všechno jsou externí prvky, které zvou právě ony záporné entity a energie do našeho světa,“ uzavírá Warrenová.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST ČTVRTÁ

O tom, že právě duch Bethsabé Shermanové bloudí po chodbách domu, který zakoupila rodina Rogera Perrona, nebylo pochyb. Jako svou oběť si krutá Bathsheba vybrala Carolyn a občas svým mučením potrápila i dceru Cindy. Ostatních děvčat se nikdy nedotkla. Důvod proč si vybrala právě Carolyn byl prostý: Ed a Lorrein Warrenovi se domnívali, že cítí k Rodgerovi náklonnost a na jeho ženu žárlí. Sám Perron vypověděl, že se na svém těle cítil velmi často ženské prsty a to především ve formě hlazení a doteků. Nikdo nepochyboval o tom, že se snaží vypudit Carolyn z domu a chce si Rogera nechat pro sebe.

Bestiář

Známý bestiář díky české, mimo jiné, autorce knih a šéfredaktorce známého časopisu Barbaře Nesvadbové, který byl mimo jiné zfilmován, je zcela jiná kniha, než je klasický bestiář z druhého století. Právě druhá jmenovaná snad i sloužila jako předloha k dílu české autorky, jistě je v ní mnoho souvislostí a srovnání, především, co se srovnání zvířat s lidskou povahou týče. Samozřejmě může jít pouze o domněnky, možná i zpochybnitelné, či pouhá souvislost a spojitost jednoho díla s druhým činí vyloženě název.

Sanatorium Waverly Hills

V roce 1910 bylo s velkou slávou otevřeno sanatorium ve Waverly Hills ve Spojených státech. Najdete je v Louisville, v oblasti Jefferson County, v Kentucky. Léčit se zde měli pacienti s tehdy velmi rozšířenou a zákeřnou chorobou jménem tuberkulóza. Počátkem dvacátého století se toto onemocnění, zvané bílá nemoc, stalo obrovským problémem po celém světě. Zařízení začínalo se čtyřiceti pacienty, nakonec jeho branami prošlo za sedmdesát let existence několik tisíc pacientů. Tato stavba ve Waverly Hills prodělala několik změn: byla školou, nemocnicí a nakonec pečovatelským domem. Jisté je, že v jejich zdech došlo k masovým úmrtím (hovoří se o několika tisících), některá z nich nebyla objasněna, oproti tomu další ano: zanedbání péče, neschválené experimenty na lidech, mučení, drastická a sadistická léčba.