Kadidlo

Kadidlo známe ponejvíce z kostelů, kde je tradičně páleno. Jde o velmi vzácné a nesmírně léčivé pryskyřice ze stromu zvaného Boswellia sacra.

O kadidlu

Strom i pryskyřice je známá více než 5000 let. Lidé ho užívali dřív než se dostalo do kostelů. Má ohromný vliv na psychiku. Zmírňuje hysterii. Strom zvaný rovněž kadidlovník roste volně v teplých a suchých, hornatých oblastech na severu Afriky i na jihu Arabského poloostrova, na Madagaskaru, v Indii, Pákistánu, Cejlonu a v Malajsii.

Účinky kadidla

Funguje jako velmi účinné nesteroidní antirevmatikum. Nemá dráždivé a poškozující účinky na sliznici žaludku, tak jak tomu je u běžných léků. Extrakt všeobecně působí proti chronickým zánětům. Pomoci však může i u dalších problémů. Studie již prokázaly jeho pozitivní vliv na osteoartrózu, revmatoidní artritidu, astma a zánětlivé onemocnění střev. Snižuje ztráty kloubní chrupavky. Některé studie prokázaly, že dokáže být prospěšná i při léčbě některých druhů rakoviny (leukémie, rakovina prsu). Snižuje tvorbu leukotrienů, jež mohou za aktivaci zánětu u astmatu. Studie prokázaly i pozitivní účinek na Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu.

Jak to funguje

Boswellové kyseliny působí na dostatečné krevní zásobení kloubů, nekyselinová část boswellie má pak sedativní účinky a zmírňuje bolest, redukují otoky, zvyšují hybnost a snižují ranní ztuhlost. Všeobecně zlepší kvalitu života. Proti bolesti účinkuje velmi rychle.

Aby účinek byl efektivní, je nutno minimálně 2 měsíce užívat každý den alespoň 500 mg extraktu.

Na co si při užívání Boswellie dávat pozor

Snižují účinky běžných protizánětlivých léků, jako ibuprofen. Stimuluje krevní průtok v pánevní oblasti a v děloze, může vyvolat potrat, menstruace je silnější. Objevit se může nevolnost, kyselý reflux, průjem, kožní vyrážka.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Vařte podle hvězd: vzdušná znamení

Vzdušná znamení berou jídlo jako rituál: jeho účel je sice v jádru světský, ale ve skutečnosti jej vnímají i jako prostředek pro setkávání a utužování dobrých vztahů. Nelze jim vyloženě vytknout, co jedí špatně ani určit přímo vhodné a vyloženě prospěšné potraviny. Vodnáři, Blíženci a Váhy jak bysmet jedí totiž úplně všechno.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Zdraví hubnutí a diety

Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Kategorie: Mystika Duchovní život Zdraví