Kadidlo

Kadidlo známe ponejvíce z kostelů, kde je tradičně páleno. Jde o velmi vzácné a nesmírně léčivé pryskyřice ze stromu zvaného Boswellia sacra.

O kadidlu

Strom i pryskyřice je známá více než 5000 let. Lidé ho užívali dřív než se dostalo do kostelů. Má ohromný vliv na psychiku. Zmírňuje hysterii. Strom zvaný rovněž kadidlovník roste volně v teplých a suchých, hornatých oblastech na severu Afriky i na jihu Arabského poloostrova, na Madagaskaru, v Indii, Pákistánu, Cejlonu a v Malajsii.

Účinky kadidla

Funguje jako velmi účinné nesteroidní antirevmatikum. Nemá dráždivé a poškozující účinky na sliznici žaludku, tak jak tomu je u běžných léků. Extrakt všeobecně působí proti chronickým zánětům. Pomoci však může i u dalších problémů. Studie již prokázaly jeho pozitivní vliv na osteoartrózu, revmatoidní artritidu, astma a zánětlivé onemocnění střev. Snižuje ztráty kloubní chrupavky. Některé studie prokázaly, že dokáže být prospěšná i při léčbě některých druhů rakoviny (leukémie, rakovina prsu). Snižuje tvorbu leukotrienů, jež mohou za aktivaci zánětu u astmatu. Studie prokázaly i pozitivní účinek na Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu.

Jak to funguje

Boswellové kyseliny působí na dostatečné krevní zásobení kloubů, nekyselinová část boswellie má pak sedativní účinky a zmírňuje bolest, redukují otoky, zvyšují hybnost a snižují ranní ztuhlost. Všeobecně zlepší kvalitu života. Proti bolesti účinkuje velmi rychle.

Aby účinek byl efektivní, je nutno minimálně 2 měsíce užívat každý den alespoň 500 mg extraktu.

Na co si při užívání Boswellie dávat pozor

Snižují účinky běžných protizánětlivých léků, jako ibuprofen. Stimuluje krevní průtok v pánevní oblasti a v děloze, může vyvolat potrat, menstruace je silnější. Objevit se může nevolnost, kyselý reflux, průjem, kožní vyrážka.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety

HOMEOPATIE V BARVÁCH: MODRÁ

Babičky ji používali do koláčů, knedlíku nebo jako zavařeninu: brusnice borůvka je rozená léčitelka. Dříve měla i své místo mezi alkoholickými nápoji: vinaři z jejich plodů vyráběli víno. Její použití v kuchyni je známo snad všem, především díky nejrůznějším sladkým pokrmům a moučníkům, avšak její místo v medicíně její mnohdy odpírání a zůstává v pozadí pomyslné rivalky brusnice brusinky. Tato velmi léčivá rostlina z čeledi vřesovcovitých zlepšuje zrak, trávení, léčí močové ústrojí, hojí kůži a jak jinak – je to účinný antioxidant. Hojně jsou také vyzdvihovány její dezinfekční účinky.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety