Jak přežít setkání rodiny

Příbuzné si nevybíráme. Když to dobře klapne, je to skvělé a rodinným oslavám a sešlostem nic nebrání, bohužel ve většině rodin však velká rodinná sešlost představuje jedno ohromné peklo, zvýšený tlak již v několikadenním předstihu.

Po absolvování podobné akce jsme pak ještě několik dní v šoku, lížeme si rány, zpracováváme traumata a chlácholíme se, že tyhle okamžiky jsme nuceni prožívat maximálně několikrát do roka.

Nicméně, každá taková další oslava vás utvrdí jen v tom, že tyto oslavy nesnášíte čím dál víc. Ono sedět několik hodin společensky v koutě se společenským úsměvem a tvářit se, že vás to tu ohromně baví, to je doopravdy náročné. Existuje vůbec nějaký způsob, jak tam být a zároveň nebýt? Kdy je vhodný čas na vypaření? O čem si povídat s lidmi, které nesnáším a kteří nesnáší mě? Proč místo tohohle mučení nestrávíme víkend tak, jak doopravdy chceme a s lidmi, které máme doopravdy rádi? Protože tu jsou všichni? Protože být spolu je důležité?

Jak tedy přežít rodinné sešlosti?

  1. V prvé řadě se snažte na oslavu přijít v dobré náladě. Pozitivní přístup je půlka úspěchu. Špatná nálada vás nezachrání a den ve společnosti rodiny pro vás bude ještě větším utrpením.

  2. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby části rodiny, které se nesnáší, se scházely odděleně. Bohužel to není vždy možné. A někdy rodiče mermomocí na oslavě chtějí prostě všechny, a to i přesto, že by si jinak užili oslavu v klidu.

  3. Před zazvoněním se zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvolněte se, protože když budete napjatí, nervózní a naštvaní, je mnohem větší předpoklad, že se v průběhu sešlosti něco semele. Berte vše s nadhledem a když se něco nepovede, nepůjde podle vašeho očekávání, ta se nečilte, ale raději se tomu zasmějte.

  4. Před rodinou nenaříkejte, i kdyby vám bylo sebevíc ouvej. V takovém množství příbuzenstva se totiž vždy najde někdo, kdo vaše problémy začne pitvat, znevažovat, zesměšňovat, bagatelizovat anebo také řešit. Někteří mohou být i hodně škodolibí a mohou vám to přát. Ti, kteří vás mají naopak rádi, se mohou zbytečně strachovat.

  5. Nemluvte a neřešte to, co vás nepálí a co nejste schopni vyřešit. Volte neutrální témata. Pokud je vaše rodina opravdu pekelná, klidně si dopředu promyslete, o čem budete spolu mluvit. Nezabíhejte do podrobností. To, o čem si povídáte s kamarádkou netahejte na setkání tohoto typu. Spíše vzpomínejte na příjemné společné chvíle, dětství.

  6. Držte na uzdě svůj temperament. Buďte asertivní. Nenechte se strhnout do zbytečných hádek. Nemusíte vše vysvětlovat, zdůvodňovat a argumentovat. Je celkem logické, že útok chce vyvolat nějakou reakci, ale pokud se necháte lapit do pasti, není cesty úniku a nakonec to špatně dopadne a vy budete na sebe jen a jen naštvaní.

  7. Pozor na alkohol. S alkoholem se hůře kontrolují emoce i to, co člověk řekne. Pak stačí jen málo a jste v průšvihu a řeknete i to, co jste nechtěli.

  8. Nepřejídejte se. Víme, je to náročný úkol, když je kolem vás tolik dobrého jídla, ale pouze tak se vyhnete následným nepříjemnostem v podobě přejedení a kil navíc.

  9. Rodinné oslavy bývají zpravidla nekonečné. I když tomu tak je, buďte soudní a vytraťte se z oslavy dřív, než to bude hostitelům nepříjemné.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magie svíček

K magii patří svíce odjakživa, přesněji asi od doby, kdy docházelo k rituálům uctívání ohně. Tehdy se k očištění domova užíval oheň, jenž měl tu moc likvidovat nečisté síly a negativní energii. Později se k těmto rituálům začaly užívat svíce. Proto plameny svící v sobě skrývají ohromnou moc a představují dodnes velmi důležitou součást těch nejrůznějších obřadů, rituálů a magického čarování.

Jak se k sobě hodí Lev a Váhy

Partneři slunečních znamení jako je lev a váhy jsou dokonalým spojením už na první pohled. Jestliže se tito dva dají dohromady, stěží je něco jen tak rozdělí, protože jsou pro sebe navzájem tím dokonalým partnerem. Což vidí i okolí, a jejich lásku jim může jen tak tiše závidět. Budou mít spolu krásný vztah, plný úžasných momentů a překvapujících situací, jež povedou k lepším a lepším zítřkům.

Povolání podle znamení – Rak

Když se narodíme, je nám dán do vínku nejen genetický předpoklad, ale i vlastnosti osobnosti, na základě rozpoložení hvězd v momentu, kdy se narodíme. Proto jsou lidé, kteří mají nadání pro určitou činnost a v jiné jsou pozadu, kde zase jiní lidé excelují. Hvězdy nám tak určují, pro které povolání máme předpoklady vykonávat úspěšně a pak i ty méně úspěšné.