Jak přežít setkání rodiny

Příbuzné si nevybíráme. Když to dobře klapne, je to skvělé a rodinným oslavám a sešlostem nic nebrání, bohužel ve většině rodin však velká rodinná sešlost představuje jedno ohromné peklo, zvýšený tlak již v několikadenním předstihu.

Po absolvování podobné akce jsme pak ještě několik dní v šoku, lížeme si rány, zpracováváme traumata a chlácholíme se, že tyhle okamžiky jsme nuceni prožívat maximálně několikrát do roka.

Nicméně, každá taková další oslava vás utvrdí jen v tom, že tyto oslavy nesnášíte čím dál víc. Ono sedět několik hodin společensky v koutě se společenským úsměvem a tvářit se, že vás to tu ohromně baví, to je doopravdy náročné. Existuje vůbec nějaký způsob, jak tam být a zároveň nebýt? Kdy je vhodný čas na vypaření? O čem si povídat s lidmi, které nesnáším a kteří nesnáší mě? Proč místo tohohle mučení nestrávíme víkend tak, jak doopravdy chceme a s lidmi, které máme doopravdy rádi? Protože tu jsou všichni? Protože být spolu je důležité?

Jak tedy přežít rodinné sešlosti?

  1. V prvé řadě se snažte na oslavu přijít v dobré náladě. Pozitivní přístup je půlka úspěchu. Špatná nálada vás nezachrání a den ve společnosti rodiny pro vás bude ještě větším utrpením.

  2. Vůbec nejlepší by bylo, kdyby části rodiny, které se nesnáší, se scházely odděleně. Bohužel to není vždy možné. A někdy rodiče mermomocí na oslavě chtějí prostě všechny, a to i přesto, že by si jinak užili oslavu v klidu.

  3. Před zazvoněním se zhluboka nadechněte a vydechněte. Uvolněte se, protože když budete napjatí, nervózní a naštvaní, je mnohem větší předpoklad, že se v průběhu sešlosti něco semele. Berte vše s nadhledem a když se něco nepovede, nepůjde podle vašeho očekávání, ta se nečilte, ale raději se tomu zasmějte.

  4. Před rodinou nenaříkejte, i kdyby vám bylo sebevíc ouvej. V takovém množství příbuzenstva se totiž vždy najde někdo, kdo vaše problémy začne pitvat, znevažovat, zesměšňovat, bagatelizovat anebo také řešit. Někteří mohou být i hodně škodolibí a mohou vám to přát. Ti, kteří vás mají naopak rádi, se mohou zbytečně strachovat.

  5. Nemluvte a neřešte to, co vás nepálí a co nejste schopni vyřešit. Volte neutrální témata. Pokud je vaše rodina opravdu pekelná, klidně si dopředu promyslete, o čem budete spolu mluvit. Nezabíhejte do podrobností. To, o čem si povídáte s kamarádkou netahejte na setkání tohoto typu. Spíše vzpomínejte na příjemné společné chvíle, dětství.

  6. Držte na uzdě svůj temperament. Buďte asertivní. Nenechte se strhnout do zbytečných hádek. Nemusíte vše vysvětlovat, zdůvodňovat a argumentovat. Je celkem logické, že útok chce vyvolat nějakou reakci, ale pokud se necháte lapit do pasti, není cesty úniku a nakonec to špatně dopadne a vy budete na sebe jen a jen naštvaní.

  7. Pozor na alkohol. S alkoholem se hůře kontrolují emoce i to, co člověk řekne. Pak stačí jen málo a jste v průšvihu a řeknete i to, co jste nechtěli.

  8. Nepřejídejte se. Víme, je to náročný úkol, když je kolem vás tolik dobrého jídla, ale pouze tak se vyhnete následným nepříjemnostem v podobě přejedení a kil navíc.

  9. Rodinné oslavy bývají zpravidla nekonečné. I když tomu tak je, buďte soudní a vytraťte se z oslavy dřív, než to bude hostitelům nepříjemné.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak se k sobě hodí Střelec a Střelec

Divoká a spalující vášeň je základem fungování vztahu dvou střelců. Oba jsou hodně otevření, tolerantní a také milují život a mnoho aktivit. Dobře tak rozumí tomu, jak je potřeba mít vedle sebe partnera, který dokáže toto pochopit a tak být i dost shovívavý, jako právě druhá střelec. Pokud se tito dva setkají, pak by se měli pokusit navzájem seznámit, aby z toho vzniklo i něco jiného, než jen letmé setkání, jejich vztah má velkou šanci na úspěch.

O astrologii

Zjednodušeně popsat, co je astrologie, není vůbec snadné. Pro někoho je to věda, pro jiného pavěda a pro dalšího dokonce životní styl. Původně měla astrologie za úkol rozeznat čas, postupně se však její role poněkud změnila. Dnes astrologie zkoumá dění ve vesmíru a jeho vliv na člověka. Důležité je přitom postavení planet v daném okamžiku (nemusí to být vždy jen v okamžiku narození daného člověka).