TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 2.

JIHLAVSKÉ PODZEMÍ

O vzniku jihlavských katakomb se toho mnoho neví. Mají délku přes 25 km a řadí se ke druhým nejdelším v republice. Do povědomí široké veřejnosti je vnesl reportér, novinář a spisovatel Stanislav Motl. Osobně se tenkrát vydal do podzemí, aby přišel na kloub podivným událostem a jevům, které se tam mají odehrávat s přesnou pravidelností. Popsal to tenkrát takto: „Stále čekám, až se něco začne dít. A najednou mě nějaká neznámá síla přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok, proboha… To přece není možné! No ano, je to stín. Ten stín se hejbe! Tahle slova, která mi jdou samovolně z úst, zachytí kamera. Já teď opravdu vidím lidský stín – ale je to opravdu člověk? Vidím vysokou postavu jako by v kápi. Má podivně hranatou hlavu, pořád stojím jako přimrazený. Ještě před několika hodinami jsem měl pocit, že mě nic nemůže vyvést z rovnováhy. A najednou cítím, jak mi po zádech stékají krůpěje potů.“ Tyto katakomby, vzniklé ražbou stříbra, dodnes zůstávají opředeny tajemstvími.

NACISTICKÁ MINULOST

Podle některých historiků měl být právě zde připravován atentát na Hitlera. Jihlavu měl navštívit v roce 1939 a měl vystoupit na pódiu před místní radnicí. Atentát měli plánovat židovští obchodníci a duchovní místní synagogy, Ti zaplatili výrobu bomby i práci sekretáře jihlavské komunistické strany Jana Appelfelda. Podle dochovaných informací měl nálož umístit právě pod ono pódium, kde byl plánován Hitlerův projev. K atentátu však nikdy nedošlo, neboť Hitler do Jihlavy nakonec nepřijel. Nicméně důsledky Appelfelda neminuly, byl zatčen gestapem 15. 3. 1939. Příčinou pro Hitler nedorazil mělo být zjištění o chystaném atentátu.

PARANORMÁLNÍ JEVY

Dodnes slýchají návštěvníci tajemné kroky a vídají pohybující se stíny. Jsou zaznamenány případy o stín, které mají obrysy člověka, na hlavě přilbu nebo kápi. Tehdejší experiment českého badatele Stanislava Motla, který v podzemí čtyřikrát přenocoval, byl podroben expertíze a proběhla i jho rekonstrukce. To, že by došlo k nějakým trikům nebo manipulaci bylo však zcela vyloučeno. Rovněž jako spekulace, že se mělo jednat dokonce o stín redaktora samotného. Důkaz o skutečnosti jevu podala také nainstalovaná kamera s funkcí termovize, která natáčela v době onen nadpřirozený jev. Tehdy teplota v okolí poklesla o jeden a půl stupně, kde se udržela po dobu 6 minut, dokud postava úplně nezmizela. Poté se měla ihned vrátit do původního stavu. Co se týká postavy samotné, je přisuzována nejčastěji neznámému mnichovi v kápi, dále také měšťanovy, prchajícímu do úkrytu před nájezdem Švédů. Dokonce se objevila svědectví, která vypovídala o hlasech, řinčení zbraní, ale také o libých tónech chrámové hudby, která postavu doprovázela.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magická moc úplňku

Fáze měsíce v úplňku má mnoho významů. Nejenže vlci a psi vyjí na měsíc, lidé jsou náměsíční, anebo nemohou usnout. Celým dílem je právě až magická moc úplňku, který vysílá energii na nás všechny bytosti. Pokud se naučíme této energie využívat ve svůj prospěch, bude se nám v mnohém dařit. Stojí rozhodně za to, se o možnostech něco dozvědět, načerpat, jaké možnosti jsou.

Metody věštění budoucnosti podle kyvadla

Předvídání budoucnosti je snad pro každého tak trochu zábavné, ale i poučné. Jsou lidé, kteří to skutečně berou jako zpestření života a součást právě zábavy, ale jsou i tací, kteří se tomuto věnují dlouho a tak umí pracovat, v tomto případě s kyvadlem tak, aby věštění budoucnosti bylo skutečné, dalo odpověď na kladené otázky.

Jasnovidecké schopnosti - kdo je má?

Jasnovidectví, tedy schopnost předvídat, co se stane, je skutečně vědou nad-vědy. Někdo tuto schopnost dostal do vínku, ač by si ji třeba přál. Každý toto štěstí nemá, jenže ne každý na to po celý život přijde. Možná se občas stane něco, co jste tak nějak dopředu tušili a to vás již moc nepřekvapí, ale pokud se vám stává často, že něco tušíte, a pak se to stane skutečností, měli byste se zkoumání jasnovidectví věnovat.