TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 2.

JIHLAVSKÉ PODZEMÍ

O vzniku jihlavských katakomb se toho mnoho neví. Mají délku přes 25 km a řadí se ke druhým nejdelším v republice. Do povědomí široké veřejnosti je vnesl reportér, novinář a spisovatel Stanislav Motl. Osobně se tenkrát vydal do podzemí, aby přišel na kloub podivným událostem a jevům, které se tam mají odehrávat s přesnou pravidelností. Popsal to tenkrát takto: „Stále čekám, až se něco začne dít. A najednou mě nějaká neznámá síla přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok, proboha… To přece není možné! No ano, je to stín. Ten stín se hejbe! Tahle slova, která mi jdou samovolně z úst, zachytí kamera. Já teď opravdu vidím lidský stín – ale je to opravdu člověk? Vidím vysokou postavu jako by v kápi. Má podivně hranatou hlavu, pořád stojím jako přimrazený. Ještě před několika hodinami jsem měl pocit, že mě nic nemůže vyvést z rovnováhy. A najednou cítím, jak mi po zádech stékají krůpěje potů.“ Tyto katakomby, vzniklé ražbou stříbra, dodnes zůstávají opředeny tajemstvími.

NACISTICKÁ MINULOST

Podle některých historiků měl být právě zde připravován atentát na Hitlera. Jihlavu měl navštívit v roce 1939 a měl vystoupit na pódiu před místní radnicí. Atentát měli plánovat židovští obchodníci a duchovní místní synagogy, Ti zaplatili výrobu bomby i práci sekretáře jihlavské komunistické strany Jana Appelfelda. Podle dochovaných informací měl nálož umístit právě pod ono pódium, kde byl plánován Hitlerův projev. K atentátu však nikdy nedošlo, neboť Hitler do Jihlavy nakonec nepřijel. Nicméně důsledky Appelfelda neminuly, byl zatčen gestapem 15. 3. 1939. Příčinou pro Hitler nedorazil mělo být zjištění o chystaném atentátu.

PARANORMÁLNÍ JEVY

Dodnes slýchají návštěvníci tajemné kroky a vídají pohybující se stíny. Jsou zaznamenány případy o stín, které mají obrysy člověka, na hlavě přilbu nebo kápi. Tehdejší experiment českého badatele Stanislava Motla, který v podzemí čtyřikrát přenocoval, byl podroben expertíze a proběhla i jho rekonstrukce. To, že by došlo k nějakým trikům nebo manipulaci bylo však zcela vyloučeno. Rovněž jako spekulace, že se mělo jednat dokonce o stín redaktora samotného. Důkaz o skutečnosti jevu podala také nainstalovaná kamera s funkcí termovize, která natáčela v době onen nadpřirozený jev. Tehdy teplota v okolí poklesla o jeden a půl stupně, kde se udržela po dobu 6 minut, dokud postava úplně nezmizela. Poté se měla ihned vrátit do původního stavu. Co se týká postavy samotné, je přisuzována nejčastěji neznámému mnichovi v kápi, dále také měšťanovy, prchajícímu do úkrytu před nájezdem Švédů. Dokonce se objevila svědectví, která vypovídala o hlasech, řinčení zbraní, ale také o libých tónech chrámové hudby, která postavu doprovázela.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad karet – spravedlnost

Balíček tarotových karet celkem obsahuje 78 karet, rozdělaných v základě na velkou a malou arkánu. Karta spravedlnost je součástí právě velké arkány, o níž se říká, že je to vlastně původní balíček karet, ke kterému se později přiřadila malá arkána. Po staletí se tarotové karty dochovaly až do dnešních dnů a pořád se k nim lidé s oblibou vracejí.

Tajemství bezu

Černý bez patří k významným tuzemským léčivým rostlinám, jimž se přikládá i magická moc. Zajímavé u nich je, že se usadí pouze tam, kde se jí to samotné líbí. Zahradníci jej proto kupodivu dnes moc nemají rádi. V minulosti tomu však bylo úplně jinak. Inu, ne nadarmo se říkalo: “Před heřmánkem smekni a před bezem klekni”. Jde o lék proti devíti nemocem a v minulosti byl považován za bylinu magickou.

Kategorie: Esoterika a duchovní život Mystika Zdraví

JAK POROZUMĚT SYMBOLŮM VĚŠTBY

Surovin, z nichž je možné čerpat informace a rady ohledně budoucnosti, je spousta. Ke čtení využijeme kávovou sedlinu, vylouhovaný čaj, sáčkový čaj, vosk nebo třeba i víno. Pokud už si pořídíme to správné vybavení a suroviny k nahlédnutí do budoucnosti, velmi často narážíme na problém, jak si poradit se znaky a symboly. Mnohdy nejsme schopni vyčíst příkladem z kávové sedliny nic a v jejím uspořádaní prostě spatřujeme jen hromádku vysypaného lógru. Ne každý má vyloženě spisovatelskou fantazii, aby si z patra domyslel příběh, v němž zbohatne, potká v blízké době lásku a najde si skvělou práci. Porozumění znaků, které jsou nám podávany, je především záležitostí mysli, empatie a vnímání. Nelze v něm být okamžitě mistrem, dá se mu ale naučit.