Postavení planet v horoskopu

Každý evropský horoskop je sestaven dle postavení planet na nebi v době narození. Je tomu tak proto, že v každém okamžiku stojí všechny planety v sluneční soustavě stojí na určitém stupni, jenž symbolizuje jedno znamení zvěrokruhu. Celková skladba pak významně ovlivňuje to, jací jste. Podle rozestavění se planety člení na osobní (Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše a Mars), společenské (Jupiter a Saturn) a transcendentní (Uran, Neptun a Pluto). Při tvorbě horoskopu je důležité sledovat postavení planet a jejich vzájemné vztahy. Při sestavování horoskopu je nezbytné všímat si i toho, jestli je planeta stacionární, retrográdní anebo direktní.

 

Co nám říkají planety v retrográdním postavení?

Retrográdní planety hovoří o našich slabinách, přesněji o tom, kde je planeta oslabena. To může způsobit převrácení původních hodnot planety. Představují naši karmickou zátěž nebo poslání z dob minulých. Jde jednoduše o věc, na které máme pracovat, porvat se s ní, řešit ji a snad ji i úspěšně vyřešit. To, čeho se tato slabina týká ukáže právě to, v jakém znamení a domě se daná planeta nachází. Planety nám i dokonce napoví, jak na to, jaké máte možnosti, jak moc obtížné to bude a jestli se vám to vůbec podaří.

 

Co jsou stacionární planety

Planeta těsně před direkcí se nachází ve stacionární fázi. Planeta se v tento moment na chvíli zastaví, aby nabrala přímý směr. Stav této planety je důležitý tehdy, když jsou některé prvky v horoskopu nejasné anebo když se v horoskopu objevují tranzitní planety. Pomáhají totiž určit význam jejich tranzitu.

 

Direktní planety

Direktní planety jsou všechny ty, které jsou v přímém chodu, nejsou však nikterak zatíženy, ani oslabeny. Jdou přímo po vlastní ose. Jak může vzniknout zatížení? Zatížená planeta se nachází v určitém znamení nebo domě v pádu anebo se tu nachází i nějaký negativní aspekt planety. Neaspektovaná planeta se koná absolutně nepředvídatelně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

O astrologii

Zjednodušeně popsat, co je astrologie, není vůbec snadné. Pro někoho je to věda, pro jiného pavěda a pro dalšího dokonce životní styl. Původně měla astrologie za úkol rozeznat čas, postupně se však její role poněkud změnila. Dnes astrologie zkoumá dění ve vesmíru a jeho vliv na člověka. Důležité je přitom postavení planet v daném okamžiku (nemusí to být vždy jen v okamžiku narození daného člověka).

Výklad karet páže holí

Tarot je populární možností, jak si nechat předpovědět budoucnost a také zodpovědět na mnoho otázek, které nám často ani nedají spát. Pro někoho může jít o hloupost, ale skutečnost, že se tímto živí poměrně dost osob a že karty tarotu existují na našem území k předvídání budoucnosti několik století, jež může přesvědčení změnit.