Postavení planet v horoskopu

Každý evropský horoskop je sestaven dle postavení planet na nebi v době narození. Je tomu tak proto, že v každém okamžiku stojí všechny planety v sluneční soustavě stojí na určitém stupni, jenž symbolizuje jedno znamení zvěrokruhu. Celková skladba pak významně ovlivňuje to, jací jste. Podle rozestavění se planety člení na osobní (Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše a Mars), společenské (Jupiter a Saturn) a transcendentní (Uran, Neptun a Pluto). Při tvorbě horoskopu je důležité sledovat postavení planet a jejich vzájemné vztahy. Při sestavování horoskopu je nezbytné všímat si i toho, jestli je planeta stacionární, retrográdní anebo direktní.

 

Co nám říkají planety v retrográdním postavení?

Retrográdní planety hovoří o našich slabinách, přesněji o tom, kde je planeta oslabena. To může způsobit převrácení původních hodnot planety. Představují naši karmickou zátěž nebo poslání z dob minulých. Jde jednoduše o věc, na které máme pracovat, porvat se s ní, řešit ji a snad ji i úspěšně vyřešit. To, čeho se tato slabina týká ukáže právě to, v jakém znamení a domě se daná planeta nachází. Planety nám i dokonce napoví, jak na to, jaké máte možnosti, jak moc obtížné to bude a jestli se vám to vůbec podaří.

 

Co jsou stacionární planety

Planeta těsně před direkcí se nachází ve stacionární fázi. Planeta se v tento moment na chvíli zastaví, aby nabrala přímý směr. Stav této planety je důležitý tehdy, když jsou některé prvky v horoskopu nejasné anebo když se v horoskopu objevují tranzitní planety. Pomáhají totiž určit význam jejich tranzitu.

 

Direktní planety

Direktní planety jsou všechny ty, které jsou v přímém chodu, nejsou však nikterak zatíženy, ani oslabeny. Jdou přímo po vlastní ose. Jak může vzniknout zatížení? Zatížená planeta se nachází v určitém znamení nebo domě v pádu anebo se tu nachází i nějaký negativní aspekt planety. Neaspektovaná planeta se koná absolutně nepředvídatelně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magická moc úplňku

Fáze měsíce v úplňku má mnoho významů. Nejenže vlci a psi vyjí na měsíc, lidé jsou náměsíční, anebo nemohou usnout. Celým dílem je právě až magická moc úplňku, který vysílá energii na nás všechny bytosti. Pokud se naučíme této energie využívat ve svůj prospěch, bude se nám v mnohém dařit. Stojí rozhodně za to, se o možnostech něco dozvědět, načerpat, jaké možnosti jsou.

Swarodaya - Swara joga

Swarodaya je starobylý sanskrtský tantrický text, který představuje Swaru jógu. Ta je úzce spjata s dechem. Jóga je praktikována již po dlouhá staletí indickými jogíny a jejím účelem je, udělat život smysluplnější a naplňující. Swara jóga je založena na přirozeném rytmu dýchání. Pomáhá pozvednout lidi na duchovní i materialistické úrovni.

Povolání podle znamení – Rak

Když se narodíme, je nám dán do vínku nejen genetický předpoklad, ale i vlastnosti osobnosti, na základě rozpoložení hvězd v momentu, kdy se narodíme. Proto jsou lidé, kteří mají nadání pro určitou činnost a v jiné jsou pozadu, kde zase jiní lidé excelují. Hvězdy nám tak určují, pro které povolání máme předpoklady vykonávat úspěšně a pak i ty méně úspěšné.