Postavení planet v horoskopu

Každý evropský horoskop je sestaven dle postavení planet na nebi v době narození. Je tomu tak proto, že v každém okamžiku stojí všechny planety v sluneční soustavě stojí na určitém stupni, jenž symbolizuje jedno znamení zvěrokruhu. Celková skladba pak významně ovlivňuje to, jací jste. Podle rozestavění se planety člení na osobní (Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše a Mars), společenské (Jupiter a Saturn) a transcendentní (Uran, Neptun a Pluto). Při tvorbě horoskopu je důležité sledovat postavení planet a jejich vzájemné vztahy. Při sestavování horoskopu je nezbytné všímat si i toho, jestli je planeta stacionární, retrográdní anebo direktní.

 

Co nám říkají planety v retrográdním postavení?

Retrográdní planety hovoří o našich slabinách, přesněji o tom, kde je planeta oslabena. To může způsobit převrácení původních hodnot planety. Představují naši karmickou zátěž nebo poslání z dob minulých. Jde jednoduše o věc, na které máme pracovat, porvat se s ní, řešit ji a snad ji i úspěšně vyřešit. To, čeho se tato slabina týká ukáže právě to, v jakém znamení a domě se daná planeta nachází. Planety nám i dokonce napoví, jak na to, jaké máte možnosti, jak moc obtížné to bude a jestli se vám to vůbec podaří.

 

Co jsou stacionární planety

Planeta těsně před direkcí se nachází ve stacionární fázi. Planeta se v tento moment na chvíli zastaví, aby nabrala přímý směr. Stav této planety je důležitý tehdy, když jsou některé prvky v horoskopu nejasné anebo když se v horoskopu objevují tranzitní planety. Pomáhají totiž určit význam jejich tranzitu.

 

Direktní planety

Direktní planety jsou všechny ty, které jsou v přímém chodu, nejsou však nikterak zatíženy, ani oslabeny. Jdou přímo po vlastní ose. Jak může vzniknout zatížení? Zatížená planeta se nachází v určitém znamení nebo domě v pádu anebo se tu nachází i nějaký negativní aspekt planety. Neaspektovaná planeta se koná absolutně nepředvídatelně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Lilith, aneb tajemství Černé Luny

Lilith, nebo-li Černá Luna je pojem, který pochází původně ze sumerské mytologie staré více než 5000 let. Šlo tehdy o společnici Innany, královny nebes, která shromažďovala válečníky k posvátným rituálům. Podle legendy žila Lilith na posvátném stromě spolu s moudrým hadem a divokým ptákem Anzu. Innana ji bohužel nechápala a tak nechala strom porazit, hada zabít, pták Anzu pak uprchl do hor a Lilith zmizela v pustinách...