Lupercalie

Lupercalie jsou tradičním římským svátkem všech pastevců, který se odehrával každý rok v době od třináctého do patnáctého února. Slavnosti měli očistit celé město od zlých duchů, upevnit zdraví a podpořit plodnost všeho živého. Svátek byl znám i pod názvem Februatus.

O Luperkáliích

Později byl znám i jako Purifications anebo Pugings, což jsou slova spojena s očistou. Februatus je zas název spojený s měsícem únor. Zvyk spadá do hlubokých tradic spojených s očistou. To vlastně i únor znamená. Febri je totiž latinsky horečka, ale také očista, čištění se od jedů, pocení. Svátek je zasvěcen bohu Lupercovi.

Lupercalia jsou však i nějakým způsobem spojeny i s antickým řeckým svátkem známým jako Arcadian Lykaia, který se věnuje vlkodlakům, jejich bohům a vlkům. Jelikož Řím je úzce spjat s vlčicí, která se ujala Romula a Réma, je uctívání vlků poměrně logické.

Obřad na krátký čas zanikl v průběhu občanských válek na konci Římské republiky, ale záhy potom byl obnoven Augustem. Za následný zánik pak mohou křesťané, kteří se ho snažili vytěsnit a nahradit jiným uměle vytvořeným svátkem zvaným Candlemas. Čili jak z očisty všech po dlouhé zimě a době infekcí udělali křesťané nečistou ženskou, která je trestána za porod tím, že po porodu dítěte nesmí chodit do kostela. A jelikož dcery jsou méně ceněné, za ně je trestána ještě více. Nějak se to hodně odchýlilo od původní myšlenky.

Za dob, kdy se slavily Luperkálie, scházeli se lidé u jeskyně v Římě, kde podle legendy vlčice vychovala Romuluse a Remuse a docházelo zde k obětování kozy a psa. Následně se tu dva mladí muži pomazali krví z obětovaných zvířat, oblékli si zvířecí kůži a obíhali vrchol Palatinu a šlehali kolemjdoucí, především však ženy, tenkými řemínky. To mělo zajistit budoucí hojnost, plodnost a zdraví celého města. Chráněn měl být i dobytek před vlky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu páže mečů

Tarotových karet je v celém balíčku sedmdesát šest a každá z nich má svůj vlastní význam. Karty se používají k předvídání budoucnosti po mnoho let, století a přežily i takové nepřízně osudů, jako byly nejen světové války, ale především čarodějnické procesy. Tarotové karty jsou v poslední době dost populární.

Metody věštění budoucnosti z čajových lístků

Předvídat, nebo věštit budoucnost lze opravdu snad z čehokoli. Je to především proto, že vše souvisí se vším a také to, že co je vám osobní pak má určitou spojitost s vaším životem a také i tím, co se stane. Populární metodou věštění budoucnosti je z čajových lístků, tedy taková metoda, která se obvykle provádí v čajovnách, a tam, kde se podává kvalitní čaj ze skutečných čajových lístků.