Lupercalie

Lupercalie jsou tradičním římským svátkem všech pastevců, který se odehrával každý rok v době od třináctého do patnáctého února. Slavnosti měli očistit celé město od zlých duchů, upevnit zdraví a podpořit plodnost všeho živého. Svátek byl znám i pod názvem Februatus.

O Luperkáliích

Později byl znám i jako Purifications anebo Pugings, což jsou slova spojena s očistou. Februatus je zas název spojený s měsícem únor. Zvyk spadá do hlubokých tradic spojených s očistou. To vlastně i únor znamená. Febri je totiž latinsky horečka, ale také očista, čištění se od jedů, pocení. Svátek je zasvěcen bohu Lupercovi.

Lupercalia jsou však i nějakým způsobem spojeny i s antickým řeckým svátkem známým jako Arcadian Lykaia, který se věnuje vlkodlakům, jejich bohům a vlkům. Jelikož Řím je úzce spjat s vlčicí, která se ujala Romula a Réma, je uctívání vlků poměrně logické.

Obřad na krátký čas zanikl v průběhu občanských válek na konci Římské republiky, ale záhy potom byl obnoven Augustem. Za následný zánik pak mohou křesťané, kteří se ho snažili vytěsnit a nahradit jiným uměle vytvořeným svátkem zvaným Candlemas. Čili jak z očisty všech po dlouhé zimě a době infekcí udělali křesťané nečistou ženskou, která je trestána za porod tím, že po porodu dítěte nesmí chodit do kostela. A jelikož dcery jsou méně ceněné, za ně je trestána ještě více. Nějak se to hodně odchýlilo od původní myšlenky.

Za dob, kdy se slavily Luperkálie, scházeli se lidé u jeskyně v Římě, kde podle legendy vlčice vychovala Romuluse a Remuse a docházelo zde k obětování kozy a psa. Následně se tu dva mladí muži pomazali krví z obětovaných zvířat, oblékli si zvířecí kůži a obíhali vrchol Palatinu a šlehali kolemjdoucí, především však ženy, tenkými řemínky. To mělo zajistit budoucí hojnost, plodnost a zdraví celého města. Chráněn měl být i dobytek před vlky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOROR V AMITYVILLE 3: Uzavření kruhu

Manžele Warrenovi se k případu nedostali náhodou. Vše bylo na popud New Yorské televizní stanice, která se o příběh začala zajímat. V podstatě jen reagovali na poptávku trhu, protože diváci byli chtivý příběhů o domě v Amityville. Všudypřítomná hrůza a zděšení kolem masového vyvraždění rodiny neutichali a lidé chtěli vědět víc. Možná je ale více nežli holá fakta zajímala duchařská historka a byli ochotni uvěřit všemu. Reportérka Laura Didio kontaktovala nejprve George Lutze a poté manžele Warrenovi. Ti na její žádost přijeli i s dalšími kolegy z řad spiritistů, okultistů a parapsychologů. Večer 6. března 1976 vstoupili společně dovnitř, aby začali s natáčením. „V tom domě bylo něco víc než jedna entita. Vlastně toho bylo mnohem víc. Jako byste stáli přímo nad pekelnou jámou. Popisovat to všechno nemá smysl. V každém případě, nešlo o klasický případ posedlosti, který jsme do té doby znali z praxe,“ komentuje události Lorraine.