Lupercalie

Lupercalie jsou tradičním římským svátkem všech pastevců, který se odehrával každý rok v době od třináctého do patnáctého února. Slavnosti měli očistit celé město od zlých duchů, upevnit zdraví a podpořit plodnost všeho živého. Svátek byl znám i pod názvem Februatus.

O Luperkáliích

Později byl znám i jako Purifications anebo Pugings, což jsou slova spojena s očistou. Februatus je zas název spojený s měsícem únor. Zvyk spadá do hlubokých tradic spojených s očistou. To vlastně i únor znamená. Febri je totiž latinsky horečka, ale také očista, čištění se od jedů, pocení. Svátek je zasvěcen bohu Lupercovi.

Lupercalia jsou však i nějakým způsobem spojeny i s antickým řeckým svátkem známým jako Arcadian Lykaia, který se věnuje vlkodlakům, jejich bohům a vlkům. Jelikož Řím je úzce spjat s vlčicí, která se ujala Romula a Réma, je uctívání vlků poměrně logické.

Obřad na krátký čas zanikl v průběhu občanských válek na konci Římské republiky, ale záhy potom byl obnoven Augustem. Za následný zánik pak mohou křesťané, kteří se ho snažili vytěsnit a nahradit jiným uměle vytvořeným svátkem zvaným Candlemas. Čili jak z očisty všech po dlouhé zimě a době infekcí udělali křesťané nečistou ženskou, která je trestána za porod tím, že po porodu dítěte nesmí chodit do kostela. A jelikož dcery jsou méně ceněné, za ně je trestána ještě více. Nějak se to hodně odchýlilo od původní myšlenky.

Za dob, kdy se slavily Luperkálie, scházeli se lidé u jeskyně v Římě, kde podle legendy vlčice vychovala Romuluse a Remuse a docházelo zde k obětování kozy a psa. Následně se tu dva mladí muži pomazali krví z obětovaných zvířat, oblékli si zvířecí kůži a obíhali vrchol Palatinu a šlehali kolemjdoucí, především však ženy, tenkými řemínky. To mělo zajistit budoucí hojnost, plodnost a zdraví celého města. Chráněn měl být i dobytek před vlky.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak si přičarovat pravou lásku

Vztahy, láska a partnerství je to, co nás v životě hodně zajímá, k čemu směřujeme a co prakticky i celý život hledáme. Bohužel ne vždy se nám podaří narazit na toho pravého, tu pravou ihned napoprvé, občas se prostě láska vytratí, nebo vůbec nepropukne. To je prostě život a s tím je se nutno smířit.

Výklad tarotu dva poháry

Tarotové karty jsou populární pro výklad budoucnosti a jsou stále oblíbenější pro řadu běžných lidí. Existuje i velké množství lidí, kteří se na karty obrací s žádostí o odpověď na otázky, stále více. A není divu, něco na tom musí být, když balíček tarotových karet existuje na světě již několik století.