HOMEOPATIE V BARVÁCH: ČERVENÁ

Konzumujete ji jako zavařeninu i prostou přílohu nebo v podobě salátu. Její červená až fialová barva fascinovala lidstvo už před věky. Řeč je samozřejmě o červené řepě. Obsahuje vitamín E, který je blahodárným prvkem působící hojivě na kůži a pomáhá udržovat krásu pokožky. Obyvatelé středomoří její šťávy využívali k ošetřování pokožky v medicíně i v lazebnictví. Nejen tam však měla a má své místo.

Zajistí krásu, činnost srdce i plodnost

Již v minulých dobách se věřilo, že má pozitivní účinky na plodnost. Barva její tekutiny připomínala krev a tak bylo nasnadě spojení s cykly a početím. Pokud nemohla žena otěhotnět, pila nápoj připravený z červené řepy a omývala své tělo v jejím výluhu. Dalším orgánem spjatým s krví v lidském těle je samozřejmě srdce, kterému vitamíny a minerály napomáhají v činnosti. Nesmíme zapomenout ani na krev samotnou: červená řepa napomáhá tvorbě červených krvinek a slouží i pročištění krevního řečiště.

Červený antioxidant

Pojem antioxidant si mnozí z nás spojují především se zelenou barvou. Je to prosté, mezi nejznámější oxidanty patří totiž zelený čaj. Povědomí o jeho účincích je masově rozšířeno po celém světě. Červená řepa je však lépe využitelným antioxidantem, který, na rozdíl od zeleného čaje, snáší mnozí lidé lépe. Šťáva z červené řepy není totiž tolik agresivní jako zelený čaj a nezpůsobuje nevolnost. Nemá ale tolik povzbuzující účinky jako její zelený konkurent. Pokud však trpíme nespavostí, je ideálním řešením. Podobně jako řada antioxidantů i červená řepa napomáhá v prevenci pro různým formám rakoviny.

Jak ji dostat do těla

Nejvhodnější přípravou je samozřejmě konzumace v syrovém stavu, kdy nedochází k poškození vitamínů a minerálů. V takovém stavu jich dopravíme do těla co největší množství. Červená řepa mimo jiné obsahuje i vlákninu, která je prospěšná trávící a vylučovací soustavě člověka. Další hojně využívanou možností konzumace je příprava nápoje nebo smoothie. Nebude-li vám její zemitá chuť lahodit, můžete ji skombinovat se sladkou šťávou z melounu nebo pomerančů. K dostání je i v lékárně a to nejčastěji v podobě kapek.

Pozor na množství

Staré známé úsloví, že nic se nemá přehánět, platí i zde. Z posledních studií vyplývá, že nadměrný přísun antioxidantů má pro tělo opačný účinek, tzn. je mu na obtíž. Pokud chcete dodržet vyvážený poměr antioxidantů v těle, doporučují odborníci 3 – 4 sklenice řepné šťávy týdně. Zkuste si ji tedy dopřát v tomto množství a uvidíte, že vám vaše tělo poděkuje.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety