HOMEOPATIE V BARVÁCH: ORANŽOVÁ

Je tomu pár let nazpět, co se dostal na výsluní mezi homeopaty i domácími bylinkáři. Z této všemocné rostliny lze vyrobit prakticky cokoliv: olej, kompot, sirup, šťávy, marmelády a další produkty pro naše chuťové buňky i zdraví. V kostce je rakytník významným dárcem vitamínu C: neboli kyseliny askorbové, obsahuje však i další zajímavé prvky. Spolu s ním dopravíte do těla provitamín A a kromě karotenu také lykopen a zeaxantin. Mimo přísun antioxidantů, které jsou prevencí před rakovinným bujením, také nabídne péči o cévy a podpoří látkovou výměnu v buňkách. Jeho léčivé účinky můžete využít i při poranění pokožky – má rychlé hojivé a zklidňující účinky. Nově také pomáhá při zácpě a plynatosti.

Kde se vzaly oranžové bobule?

Říká se, že vše, co přišlo z Ruska, nestálo za nic. Snad právě rakytník může toto rčení částečně vyvrátit. K nám i do světa se rozšířil právě z Ruska, tedy spíše ze SSSR. Dnes jej najdeme prakticky ve všech koutech světa: zabydlel se třeba ve slunné Itálii, ačkoliv jeho domovem byla od nepaměti nehostinná Sibiř. Možná právě tato skutečnost rozmanité adaptability je důkazem jeho mocných schopností. Nespálí jej mráz ani slunce, výkyvy teplot snáší dobře a působí jako starý zkušený otužilec. Jeho pěstování je nenáročné a pořídit si jej můžete i na vaši zahrádku.

Kdo nebo co je rakytník

Obvykle je u nás pěstován jako středně vysoký keř, jsou však i vzrostlé druhy nebo naopak – malé, při zemi rostoucí rostlinky. Také barva a tvar plodů jsou rozmanité: mohou být černé, oranžové i červené. Jde o peckoviny a průměr plodu může dosáhnout až 10 mm. Některé jsou však mnohem menší a proto je jejich sběr náročnější záležitostí. Hlavně tedy oproti jeho domovině, kde po dosažení teploty až - 50 stupňů tamní pěstitelé jednoduše zmrzlé plody oklepali z keřů a zaplnili jimi připravené pytle. Třeskutý mráz plodům nevadí, snáší je stejně dobře jako ukrutná horka. Co se týká zpracování, lze z této sympatické rostliny využít téměř všechno: listy, květy, plody i kůru.

Rakytník všeuměl

Pokud hádáte, že obsahuje více vitamínu C než pomeranč, pak máte pravdu. Je ho v poměrném množství až 10 x více než ve zmíněném ovoci. Některé studie tvrdí, že na pokrytí denní doporučené dávky stačí pouhá jedna bobule rakytníku. Trpíte-li žaludečními vředy, neurózami, nevolnostmi i zde vám bude rakytník nápomocný. Medicína jej využívá při léčbě sterility nebo svalové dystrofie. Obsahuje dále i poměrně vzácný vitamín K, který podporuje srážlivost krve.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Meteo citlivost

Meteo citlivost představuje citlivost a vnímavost těla člověka, který je vnímavý na počasí. Jde o individuální záležitost. Vliv na tuto skutečnost má i zdraví jedince, psychický stav a věk. Ti, s meteovisimyí trápí více měnící se povětrnostní podmínky než vysoký nebo nízký atmosferický tlak.

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety

Jste si jisti, že vám někdo nevymývá mozek?

Brainwashing je odborně znějící anglický termín pro vymývání mozku anebo také i pro manipulaci s myšlením. Původně však toto jednání bylo označováno za kontrolu mysli (samozřejmě někým jiným než vámi), čili mind control, thought control nebo coercive persuasion. Je zajímavé, že i když brainwashing užívají lidé ve všech kulturách napříč celým světem již po řadu staletí, veřejně se této problematice začali věnovat až během studené války CIA. K vymytí mozku není zapotřebí mučení, jak si mnozí lidé myslí, ale postačí k tomu znát několik psychologických technik.