HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Nepodceňujte přípravu

Pokud chcete zachovat vše, kvůli čemu jste se právě pro konzumaci zeleného čaje, mějte na paměti, že jej v žádném případě nezaléváme vroucí vodou. Došlo by k okamžitému zničení mnoha prospěšných látek, které dělají zelený čaj výjimečným mezi ostatními druhy. Ideální teplota je 60-80 °C, což odpovídá asi dvěma minutám po dostátí od bodu varu. Doba louhování je určená chutí, které chcete dosáhnout, dále pak také samotným typem čaje – může se pohybovat od několika sekund až do řádů minut.

Proč dát čaji zelenou

Obecně se o zeleném čaji hovoří jako o antioxidantu. Hrozba rakoviny v moderním světě je skutečně velmi rozšířená a jde o bolestivé a smrtelné onemocnění. Lze proti němu využít prevence, ale riziko nelze nikdy úplně minimalizovat, můžeme pouze snížit pravděpodobnost výskytu rakovinných buněk v těle. Nejen rakovina je ale nemocí, před níž nás může pomoci ochránit právě zelený čaj. Věda se domnívá, že je také významným pomocníkem při revmatické artritidě. Extrakt ze zeleného čaje může být rovněž nápomocen při léčbě kůže. Na Srí Lance je aplikován dokonce na místa pobodaná hmyzem.

Populární druhy zelených čajů

Z Čajů čínských je všeobecně nejznámější Gunpowder, v čínštině Zhu Cha. Pěstuje se po celé Číně a nejen tam. Jeho zpracování probíhá sušením na rozžhavených pánvích. Sencha je zase nejpopulárnějším čajem v Japonsku, pije se ráno i při konzumaci oběda. Na rozdíl od Gunpowderu je tepelných zdrojem u jeho zpracování horká voda a pára.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Meteo citlivost

Meteo citlivost představuje citlivost a vnímavost těla člověka, který je vnímavý na počasí. Jde o individuální záležitost. Vliv na tuto skutečnost má i zdraví jedince, psychický stav a věk. Ti, s meteovisimyí trápí více měnící se povětrnostní podmínky než vysoký nebo nízký atmosferický tlak.

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ŽLUTÁ

Náš svět by se v dnešní době už nedokázal obejít bez citronu – tak za tímto názorem stojí vědci z univerzity v Cambridge. Tvrdí, že bez něj bychom vymřeli. Něco pravdy na tom zřejmě bude, neboť jsou citrony spjaty s lidstvem přímo věky: ve staré Číně je to součást kultury, pěstují se zde více než 2500 let. Evropanům jsou citrony známy od 11. století, kdy je přivezli do Španělska arabští obchodníci. Nejčastější je spojení tohoto ovoce s čajem, kam si jej přidáváme v doprovodu medu nebo cukru, případně samotný.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety