Imbolc

Hned na počátku února, 1. 2. až 2.2., nastane jeden ze čtyř hlavních keltských svátků, dodnes jej najdete v irském kalendáři. Jde o svátek zvaný Imbolc nebo Imbolg, česky také Hromnice (ty jsou však křesťanskou alternativou tohoto svátku). Dle keltských kultur je spojen s prvními náznaky jara. Původně byl tento svátek zasvěcen bohyni Brigid. Ve Skotsku je znám i jako svátek La Fheill, V Irsku La Fhéile Bríde a ve Walesu jako Gwyl Fair. Tento den je znám i pro své tradiční předpovídání počasí, tedy zejména příchodu jara.

Jde o původní termín pro odstrojování stromečků, které se nějak omylem u nás zažilo na Tři krále, kteří však s tím nemají absolutně nic společného. Svátek se slaví přesně půli mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností. Od tohoto dne svou moc opět získává světlo, které začne posilovat a temnotu zatlačovat do kouta. Svátek je symbolickým protějškem Lughnasadu, tedy nastává zde doba příprav na první práce oproti podzimnímu času na sklizeň.

 Bridgit, patronka svátku Imbolc

Hlavní patronka, bohyně Brigit, je trojjedinou bohyní, která bývá zobrazována v bílých šatech a symbolizuje čistotu a nevinnost. Možná jste to nevěděli, ale právě díky ní se nevěsty oblékají do bílých šatů, a proto se jim v angličtině říká bride. Brigid je bohyně inspirace, učení, je to léčitelka i zastánkyně opuštěných. Milovali ji nejen v Irsku a Anglii, ale po celé Evropě. Zasvěcovaly se jí studně i léčivé prameny.

 Symbol Imbolce

Významným symbolem svátku je tzv. Brigitin kříž, který se váže ze slámy a větviček, který se zavěšuje na vstupní dveře. Někdy byly i zapalovány a vyhazovány k nebi, aby posílily moc Slunce.

 Tradice a rituály prováděné na tento svátek

V tento den se rovněž před domy zapalovaly ohníčky, stejně tak i v domech svíčky tzv. Hromničky, které měly dům ochránit před temnými sílami, ale i před bouřemi, blesky a vichřicemi. Plamen svíčky měl dům očistit od temných sil. Světlo ohňů a svící zde symbolizuje návrat Slunce. Ohně se slavnostně zapalují, stejně jako se zhasínají. Konaly se tradiční průvody s pluhem ozdobeným bílými, stříbrnými a žlutými pentlemi. Děti v maskách koledovaly o nějaký ten pamlsek. Po poli se rozhazovaly kousky jídla, obětiny, které měly naklonit přírodní duchy. Pekly se speciální koláče a také se tancovalo a hostilo. Nepřipomíná vám to náhodou nám dodnes známý masopust? Ten je přece také o maskách a koledách. A dále zde máme i plesovou sezónu a karnevaly.

Je to ideální doba pro věštění z vodní hladiny, lesklých předmětů a barevných kamínků.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Arrivismus

Arrivismus v sobě neskrývá nic jiného než vampirismus. S nadšením pro upíry, to však má co do činění skutečně pramálo. Jde o práci s energií, ať už vědomě, nebo nevědomě. S vampíry to má společného pouze to, že stejně jako upíři sáli krev, tito lidé sají energii. Energii si berou bez zájmu o to, jestli jim ji chcete poskytnout vědomě a dobrovolně anebo nikoliv. Ano, řeč je o energetických upírech, kteří rádi manipulují.

Karma v astrologii

O karmě se mluví na každém rohu, jen málokdo však ví, co ve skutečnosti znamená. Tedy pokud pomineme to, že pod karmou se schovává i název pro topné zařízení. Faktem ale je, že jistá spojitost zde je, také umí pořádně zatopit. Ve skutečnosti je však vysvětlení poněkud složitější. Karma představuje přírodní zákon příčiny a důsledku. V astrologii to pak znamená přenos toho, co jsme v minulosti vytvořili (dobré, ale zejména to zlé) do současných životů, v nichž se nám to v ještě větší míře vrací zpět.

Výklad tarotu – vůz

Sedmá karta velké arkány za balíčku tarotových karet, jež se takřka na celém světě užívají pro výklad budoucnosti již několik století, se vykládá jako vůz, tedy pohyb. Karta patří do velké arkány, tedy mezi dvacet dva karet, jež spolu s padesáti šesti dalšími z malé arkány, tvoří celá balíček tarotových karet.