Vánoční tradice - pouštění lodiček

K typicky českým vánočním tradicím, vedle lití olova, patří i pouštění lodiček vytvořených ze skořápek svíček a ostatků svíček.

Na pouštění lodiček se obvykle užívají skořápky z vlašských ořechů a úzké dortové svíčky, které se připevní do jejich středu. Svíčku tam připevníte s pomocí jiné zapálené svíčky, z níž do skořápky nakapete horký vosk. Každý by s svou loďku měl vyrobit sám. Pokud nic takového nemáte, užít k tomu můžete kupříkladu plovoucí svíčky. Ta se zaručeně nepotopí a vy se tak nemusíte být katastrof, avšak si nemůžete být jisti pravdivou předpovědí. Při pouštění loděk můžete položit jakoukoliv otázku týkající se lásky, rodiny, práce, úspěchů, majetku apod. Pozor však, položit se však smí pouze jedna jediná otázka, a to v okamžiku, kdy budete v lodičce zapalovat svíčku a budete ji pouštět na vodu.

 V čem kouzlo pouštění lodiček spočívá?

Pouštění lodiček je spojeno s jedinečnou atmosférou, při níž vládne příjemné tajemno.

 Jak lodičky předpovídají?

Podle chování a pohybu lodiček zjistíte, jak na tom v příštím roce budete:

 • Když lodička některého z členů rodiny zamíří pryč od ostatních, vydá se dotyčný do světa nebo opustí rodinu.

 • Pokud se drží pohromadě, zůstane rodina po celý rok spolu.

 • Jestliže se drží v pravidelném kroužku, bude v rodině panovat pohoda a pochopení.

 • V případě, že se jedna octne uprostřed ostatních, vypovídá to, že bude potřebovat ochranu a pomoc od ostatních.

 • Dotýká-li se jedna lodička druhé, znamená to štěstí a přátelství nebo také výhodnou pracovní spolupráci.

 • Když se lodička neustále točí dokola, symbolizuje to nerozhodnost.

 • Jestli se lodička každou chvíli přimkne k jiné lodičce, bude se její majitel v příštím roce hledat, ujasňovat si plány, touhy a vztahy.

 • Zůstane-li u břehu, bude vše při starém.

 • Jestli dopluje až k druhému břehu, dosáhnete po tom, po čem toužíte.

 • Pokud zhasne, znamená to, že jsme neupřímní sami k sobě i k ostatním.

 • Když se převrhne, znamená to neštěstí.

 • Odkud se ihned potopí, jakákoliv snaha na zlepšení situace je marná.

 • Jestliže se potopí až po chvíli, veškeré snažení, i přes dobrý začátek, nakonec nedopadne dobře.

 • Když lodička dopluje ke svému cíli, ale cestou nabere trochu vody, znamená to, že sen si splníte, ale bude to jen tak tak.

 • Když loďka potopí jiné, půjdete přes mrtvoly.

 • Ve vztazích vzdálenost mezi loďkami naznačuje hloubku vztahu.

 • Pokud se potopí, jde o předzvěst neshod, hádek a rozchodu.

Důležité u této tradice také je, abyste si lodičky schovali do příštích Vánoc, kdy se pak mají spálit. Tímto činem umocníte kladnou sílu věštby a oslabíte tu negativní.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Láska podle zvěrokruhu: jak poznáte, že vás milují?

Článků o tom, jaká jsou v lásce jednotlivá znamení, už tu bylo řečeno dost a dost, ale jen málokteré byly tak pravdivé! Chcete vědět, jak vám poví Beran o své náklonnosti? Jak ulovit Lva, který je sám lovec a nedá se na něj jít jen tak nebo si nejste jistí signály ze strany ostýchavé Panny? Hvězdy k nám jasně promlouvají, ovlivňují naše myšlení i chování a to především v emoční a citové oblasti. Není snadné se v tom všem vyznat, s námi však můžete nahlédnout do tajů planet a dozvědět se, co a jak.

Záhady světa - bermudský trojúhelník

Záhady světa, které se dějí a nenechají jen tak někoho chladným jsou mystické a zajímavé zároveň. Pokud se stane něco, co má složité, často i žádné vysvětlení, přitahuje to pozornost mnoha osob, které si akci vysvětlí po svém. Každopádně takové momenty rozdělují osoby do několika kategorií.

Den narození

Numerologie je velice zajímavou vědou, která poukazuje na mnoho charakterových vlastností, ale i to, kde má člověk slabiny. A přitom jen tak nevaří z vody, ale přímo pracuje s čísly, které jsou nám dány počátkem narození a které nás tak provází celý život. Ono to má něco do sebe a také ukazuje na to, jak nás i datum narození může výrazně ovlivnit.

TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 1.

Zajímáte se o tajemno a lákají vás místa opředená děsivými příběhy? Nevysvětlitelné záhady a skutená tajemství jsou pro vás to pravé? Rádi byste vyrazili, ale nevíte kam? Nemusíte cestovat za hranice, najít je totiž můžete i u nás – tedy pokud na to máte odvahu. Potemnělé kostely, kde docházelo k obětování ďáblu, opuštěné domy s krvavými skvrnami na své minulosti, podivné léčebny pro choromyslné, studny, na jejichž kamenných skružích najdete dodnes stopy nehtů utonulých.