Meteo citlivost

Meteo citlivost představuje citlivost a vnímavost těla člověka, který je vnímavý na počasí. Jde o individuální záležitost. Vliv na tuto skutečnost má i zdraví jedince, psychický stav a věk. Ti, s meteovisimyí trápí více měnící se povětrnostní podmínky než vysoký nebo nízký atmosferický tlak.

Co je meteo citlivost

Meteo citlivost je spojena s bolestí hlavy i s bolestí starých již zhojených zranění. Těmto lidem se s vlivem počasí také špatně spí. Stačí jim, když teplota náhle klesne, nebo stoupne.

Průzkumu meteocitlivosti se věnuje řada lékařů a dalších vědců, přírodovědců a psychologů. Ti se však povětšinou přiklání k tou, že se jedná jen o zveličené módní téma. Uznali však, že počasí sice choroby nevyvolává, avšak dost významně zhoršuje jejich stav. Jde především o choroby srdeční a cévní, onemocnění dýchacího ústrojí, infekčních chorob, alergií, psychických nemocí i pohybových onemocnění. Zvyšuje se i počet výjezdů záchranek.

Hůře tyto změny počasí snáší lidi, kteří tráví málo času na čerstvém vzduchu a vedou sedavý způsob života.

 Meteocitlivost se projevuje

Vedle bolesti hlavy, únavy a problémy se spaním se objevují i závratě, změny nálady, bolest u srdce, dušnost, těžkost a nevolnost. Revmatické problémy se objevují ponejvíce ve spojitosti s vlhkým počasím, které doprovází výrazné změny povětrnostních podmínek. Kardiovaskulární onemocnění se zhoršují ve chvíli výkyvů atmosférického tlaku, či u náhlých výkyvů teplot. Náhlé změny teplot neblaze působí i na dýchací systém.

 Co dělat pro zmírnění problémů?

Pokud nejde chorobu vyléčit, můžete si pomoci inhalací esenciálních olejů, a to především máty, levandule a rozmarýnu. U bolesti hlavy vám může pomoci masáž ušních lalůčků. Vhodné rovněž je, abyste se v tomto období nepřepínali. Naučte se relaxovat. Poslouchejte své tělo a respektujte jej. Bude vám pak lépe.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Regína - Horoskop na rok 2017

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu na rok 2017 určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magická Bella Donna

Bella Donna se hojně užívá nejen v homeopatii, ale i v magii. Jedná se o rulík zlomocný, jenž známe i jako blín černý (Hyoscyamus niger). Tato jedovatá bylina se však již od nepaměti užívá k léčení i jako anestetikum. Výtažek z listů se užívá proti křečím hladkého svalstva. V minulosti se užíval dokonce i jako anestetikum anebo jako lék na revma.

Výklad tarotu – pět pohárů

Tarotové katy jsou populární prakticky po celém, civilizovaném světě. Jejich vliv je obrovský, protože existuje dokonce i mnoho lidé, kteří se výkladem a předvídání budoucnosti, respektive jejich čtení, živí. To už něco vypovídá o tom, že se musí jednat o metodu, pro některé sice podivnou, a scestnou, ale pro jiné dost důležitou. Jsou lidé, kteří takovým výkladům nevěří a jsou tu zas ti, kteří si rádi odpovídají právě významem karet. Něco na tom musí být.

Bestiář

Známý bestiář díky české, mimo jiné, autorce knih a šéfredaktorce známého časopisu Barbaře Nesvadbové, který byl mimo jiné zfilmován, je zcela jiná kniha, než je klasický bestiář z druhého století. Právě druhá jmenovaná snad i sloužila jako předloha k dílu české autorky, jistě je v ní mnoho souvislostí a srovnání, především, co se srovnání zvířat s lidskou povahou týče. Samozřejmě může jít pouze o domněnky, možná i zpochybnitelné, či pouhá souvislost a spojitost jednoho díla s druhým činí vyloženě název.