Karel Sezemský, průkopník českého spiritualismu

Karel Sezemský je bohužel u nás poněkud pozapomenutý velikán spiritualistických dějin. Narodil se 27. 10. 1860 v Rakousku, v proslulém poutním místě zvaném Maria Zell. Zemřel pak v Nové Pace o 76 let později.

Původně se vyučil rukavičkářem. Jelikož však velmi rád četl, již od mládí se zajímal o spiritualismus a dokonce se i snažil v Praze do nějakého takového kroužku i dostat, stal se spiritualistou. Karel Sezemský byl pěkný podivín, který se spiritismu věnoval naplno. Působil v redakci nakladatelství Spirit a časopisu Posel záhrobní. Do dějin ve světě spiritismu se zapsal vynálezem psychoskopu. To bylo kolečko s tužkou, s níž duch prostřednictvím média kreslit obrázky.

Vzhledem k tomu, že o tuto oblast byl na počátku minulého století ohromný zájem, prodej tohoto vynálezu šel doslova na dračku.

 Co je spiritismus

Jde o hnutí, které se věnovalo spojení se záhrobím. Vzniklo v roce 1848 v USA, odkud se šířilo do celé Evropy. V roce 1880 se pak dostaly do České republiky. Ve světě je spiritismus považován za zábavu, ale také i oficiální náboženství. V současné době má nejvíce vyznavačů v Jižní Americe.

 V Česku to však neměl Karel Sezemský jednoduché

Bohužel, i když mu fandil prezident T. G. Masaryk, v Nové Pace spiritualsté neměli na růžích ustláno. Karel Sezemský vadil zejména křesťanské církvi. Ta se také zasloužila o to, aby byl pronásledován. Již v roce 1904 v Nové Pace Okresní hejtmanství spiritistické seance zakázala. Všem, kdo by se jich zúčastnil, riskoval pokutu nebo vězení. Však i proto byl Karel Sezemský několikrát uvězněn. I přes veškerou snahu o potlačení, zájem zde narůstal a přetrval i po jeho smrti. Je zajímavé, že zatímco v Nové Pace to Karel Sezemský neměl snadné, v zahraničí si ho považovali. Prý se stal doslova legendou. Zvali jej do Chorvatska, Francie a dokonce i Spojených států, kam však nedojel, protože mu to nedovolilo jeho zdraví.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 1.

Zajímáte se o tajemno a lákají vás místa opředená děsivými příběhy? Nevysvětlitelné záhady a skutená tajemství jsou pro vás to pravé? Rádi byste vyrazili, ale nevíte kam? Nemusíte cestovat za hranice, najít je totiž můžete i u nás – tedy pokud na to máte odvahu. Potemnělé kostely, kde docházelo k obětování ďáblu, opuštěné domy s krvavými skvrnami na své minulosti, podivné léčebny pro choromyslné, studny, na jejichž kamenných skružích najdete dodnes stopy nehtů utonulých.

Jak si přivolat peníze

Trápí-li vás prázdné kapsy a po výplatě je jen pár dní, kdy se radujete z nabitých peněz, přičemž dále víte, že budete muset zaplatit povinné platby, čímž vám z měšce ubude značná část a pak už toho moc k užitku nezbývá. To nepůsobí rozhodně radost a pak je také nepříjemné období asi tří dalších týdnů, než se nového výplatního dne dočkáte.

TAJEMNÁ MÍSTA V TUZEMSKU: NAVŠTIVTE MÍSTA JAKO Z HORORU 2.

JIHLAVSKÉ PODZEMÍ

O vzniku jihlavských katakomb se toho mnoho neví. Mají délku přes 25 km a řadí se ke druhým nejdelším v republice. Do povědomí široké veřejnosti je vnesl reportér, novinář a spisovatel Stanislav Motl. Osobně se tenkrát vydal do podzemí, aby přišel na kloub podivným událostem a jevům, které se tam mají odehrávat s přesnou pravidelností. Popsal to tenkrát takto: „Stále čekám, až se něco začne dít. A najednou mě nějaká neznámá síla přimrazí k zemi. Nejsem schopen udělat jediný krok, proboha… To přece není možné! No ano, je to stín. Ten stín se hejbe! Tahle slova, která mi jdou samovolně z úst, zachytí kamera. Já teď opravdu vidím lidský stín – ale je to opravdu člověk? Vidím vysokou postavu jako by v kápi. Má podivně hranatou hlavu, pořád stojím jako přimrazený. Ještě před několika hodinami jsem měl pocit, že mě nic nemůže vyvést z rovnováhy. A najednou cítím, jak mi po zádech stékají krůpěje potů.“ Tyto katakomby, vzniklé ražbou stříbra, dodnes zůstávají opředeny tajemstvími.