Tajemný klášter Rosa Coeli

V Dolních Kounicích najdete jeden z nejtajemnějších míst v České republice. Dolní Kounice naleznete nedaleko řeky Jihlavy. Místo je zajímavé pro svůj hrad a zříceninu gotického chrámku, který najdete přímo pod ním. Jde o chrám premonstrátek zvaný Rosa Coeli, čili Nebeská růže.

Kdy byl klášter postaven

Klášter zde nechal postavit Vilém z Paulína na přímý příkaz papeže. Bylo to za trest, protože na svých válečných výpravách po Rakousích dost důkladně plenil kostely a také znásilňoval jeptišky. I proto měl být tento klášter ohromný a monumentální. A to natolik, že měl dokonce i vlastní hrad. Je to vůbec ten nejstarší ženský klášter na Moravě, který tu byl postaven v letech 1181-1183. Patří k těm nejvýznamnějším středoevropským církevním stavbám vrcholné gotiky.

Bohužel byl v roce 1423 vypleněn husity a jeho klenba již nikdy nebyla obnovena. V roce 1703 byl sice opět vysvěcen, ale tentýž rok byl opět zničen požárem. Částečně jej obnovili v 19. století a v roce 1926 došlo i k jeho restaurování, stále to však je zřícenina, která je však v letní sezóně zpřístupněna široké veřejnosti.

 Klášter má magickou energii

Klášter má (stejně jako klášter v Panenském Týnci) velmi pozitivní energii. Místo má svou jedinečnou magickou atmosféru, kterou pocítí i ateisté. I o tomto klášteře se říká, že pozitivně působí na lidský organismus. Už jen pouhých pár minut v těchto magických prostorách vám vylepší náladu. Psychotronici si sem dojíždí dobíjet své baterky. Vůbec největší atmosféru má však klášter v noci. Někdo tam však může cítit i smutek, protože v jeho zdech proběhlo i dost smutného. Zdejší zdi toho dost prožily, slyšely i viděly.

Prohlídku zdejšího kláštera zjistíte v informačním centru Dolních Kounic. Klášter je pravidelně otevřen od března do konce října od pátku do neděle a pak i o svátcích. Během letních prázdnin je pak klášter zpřístupněn denně. Délka prohlídky je 40 minut.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu – viselec

Tarotové karty jsou skutečně staré, již několik století přežívají v Evropě. Jejich původ není přesně znám, k nám se dostaly z Apeninského poloostrova, ale zda je jejich původ tam, nebo historie sahá ještě dále, nikdo neví. Každopádně jsou to karty zábavné, ale mnohdy i významné pro předvídání budoucnosti.

Jak fungují homeopatika

Homeopatika patří do světa alternativní medicíny. Neznalí a odpůrci, kteří popírají efektivitu homeopatik, jejich účinky srovnávají s principem placeba, tedy neléku, který nám chce vsugerovat, že je lék, skutečnost je však jiná. Homeopatika jsou skutečnými léky, jejichž snahou je probudit v nás samouzdravovací proces.