Tajemný klášter Rosa Coeli

V Dolních Kounicích najdete jeden z nejtajemnějších míst v České republice. Dolní Kounice naleznete nedaleko řeky Jihlavy. Místo je zajímavé pro svůj hrad a zříceninu gotického chrámku, který najdete přímo pod ním. Jde o chrám premonstrátek zvaný Rosa Coeli, čili Nebeská růže.

Kdy byl klášter postaven

Klášter zde nechal postavit Vilém z Paulína na přímý příkaz papeže. Bylo to za trest, protože na svých válečných výpravách po Rakousích dost důkladně plenil kostely a také znásilňoval jeptišky. I proto měl být tento klášter ohromný a monumentální. A to natolik, že měl dokonce i vlastní hrad. Je to vůbec ten nejstarší ženský klášter na Moravě, který tu byl postaven v letech 1181-1183. Patří k těm nejvýznamnějším středoevropským církevním stavbám vrcholné gotiky.

Bohužel byl v roce 1423 vypleněn husity a jeho klenba již nikdy nebyla obnovena. V roce 1703 byl sice opět vysvěcen, ale tentýž rok byl opět zničen požárem. Částečně jej obnovili v 19. století a v roce 1926 došlo i k jeho restaurování, stále to však je zřícenina, která je však v letní sezóně zpřístupněna široké veřejnosti.

 Klášter má magickou energii

Klášter má (stejně jako klášter v Panenském Týnci) velmi pozitivní energii. Místo má svou jedinečnou magickou atmosféru, kterou pocítí i ateisté. I o tomto klášteře se říká, že pozitivně působí na lidský organismus. Už jen pouhých pár minut v těchto magických prostorách vám vylepší náladu. Psychotronici si sem dojíždí dobíjet své baterky. Vůbec největší atmosféru má však klášter v noci. Někdo tam však může cítit i smutek, protože v jeho zdech proběhlo i dost smutného. Zdejší zdi toho dost prožily, slyšely i viděly.

Prohlídku zdejšího kláštera zjistíte v informačním centru Dolních Kounic. Klášter je pravidelně otevřen od března do konce října od pátku do neděle a pak i o svátcích. Během letních prázdnin je pak klášter zpřístupněn denně. Délka prohlídky je 40 minut.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu pět mečů

Balíček tarotových karet slouží k výkladu budoucnosti již několik set let. Záhadou na celém tom je, že se doposud nepodařil zjistit původ. Jsou sice jisté teze, ale skutečná historie není známá, neví se přesně, odkud karty pochází. Ví se jen, že sedmdesát osm karet je rozděleno na velkou arkána, jež obsahuje dvacet dva karet a malou, která paradoxně obsahuje karet padesát šest. Je to zejména proto, že malá arkána je mladší.