Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Již po staletí je považována za magickou ženskou rostlinu. Je proto rostlinou všech čarodějek. Užívali ji ke kouzelným rituálům (ke čtení myšlenek, jasnovidectví, věštění, astrálním projekcím i přivoláváním snů).

 Pozitivní účinky Oregana

Již od pradávna bylině lékaři připisovali zázračnou moc. Dokáže očistit zahleněné plíce, pomáhá s úporným suchým kašlem i s chronickým katarem a dalším onemocněním průdušek. Pozitivně působí na nervovou soustavu. Uklidňuje, posiluje organismus, zlepšuje krevní oběh, působí dezinfekčně, je dobrá na žaludek, proti plynatosti, upravuje stolici, průjem zahustí a zácpu zvláční. Pomáhá proti křečím. Poradí si s mastnou pokožkou, akné i růžovkou. Má příznivé účinky na afty, opary, ekzémy, bradavice, mykózy, svrab i štípance od hmyzu. Napomáhá s pravidelným cyklem. Vhodná je i do koupelí, kde pozitivně působí na revmatismus a kožní choroby. Podporuje rychlejší uzdravení u rýmy, chřipky a zánětu průdušek.

 Jak užívat oregano

Oregano se zcela běžně užívá v kuchyni. Kromě toho je oregano možné užít do bylinných čajů. Čaje se vytváří z natě. Může jít o čistý oreganový čaj, užít i do čajových směsí. Z dobromysli je rovněž možno vyrábět esenciální oleje a dále se užívá k tvorbě olejů pro vnitřní užívání, bylinných tablet, zubních past, gelů, kapek a dalších směsí.

Byla by proto vážně škoda využívat dobromysl pouze jako obyčejné koření, když má tolik léčivých účinků.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Bílá magie

Začínající čarodějky se s ní seznamují a také s ní začínají. Důležité je vědět, co je bílá magie a co vše obsahuje, a také se dozvědět i o černé magii, protože s tou si je neradno zahrávat. Může sice donutit mnoho záležitostí převést na svojí stranu a to i negativně, ale právě to je nebezpečné, protože se snadno může obrátit proti dotyčnému pokušiteli. Proto je doporučováno, držet se pouze bílé magie.

VOODOO

Republiku Haiti nalezneme v souostroví Velké Antily. Ayiti je původní jméno obyvatel, které se se vší pravděpodobností stalo právě základem názvu země. Pokud by vás zajímal význam jména, dá se vysvětlit a přeložit jako Země vysokých hor. Tento malebný a mýty opředený stát objevil 5. prosince 1492 Kryštof Kolumbus při své první plavbě. To, co si spojujeme s Haiti dodnes je tajemné umění Voodoo. Zprostředkovanými historkami se totiž obyčejné náboženství, jehož účelem bylo primárně léčit a ochraňovat obyvatele Haiti před zlými duchy a otrokáři, proměnilo v kult černé magie, zaklínání a probouzení mrtvých. Vše je ovšem díky hororové produkci Hollywoodu přitaženo pořádně za vlasy a toto exotické náboženství poměrně dehonestuje.