Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Již po staletí je považována za magickou ženskou rostlinu. Je proto rostlinou všech čarodějek. Užívali ji ke kouzelným rituálům (ke čtení myšlenek, jasnovidectví, věštění, astrálním projekcím i přivoláváním snů).

 Pozitivní účinky Oregana

Již od pradávna bylině lékaři připisovali zázračnou moc. Dokáže očistit zahleněné plíce, pomáhá s úporným suchým kašlem i s chronickým katarem a dalším onemocněním průdušek. Pozitivně působí na nervovou soustavu. Uklidňuje, posiluje organismus, zlepšuje krevní oběh, působí dezinfekčně, je dobrá na žaludek, proti plynatosti, upravuje stolici, průjem zahustí a zácpu zvláční. Pomáhá proti křečím. Poradí si s mastnou pokožkou, akné i růžovkou. Má příznivé účinky na afty, opary, ekzémy, bradavice, mykózy, svrab i štípance od hmyzu. Napomáhá s pravidelným cyklem. Vhodná je i do koupelí, kde pozitivně působí na revmatismus a kožní choroby. Podporuje rychlejší uzdravení u rýmy, chřipky a zánětu průdušek.

 Jak užívat oregano

Oregano se zcela běžně užívá v kuchyni. Kromě toho je oregano možné užít do bylinných čajů. Čaje se vytváří z natě. Může jít o čistý oreganový čaj, užít i do čajových směsí. Z dobromysli je rovněž možno vyrábět esenciální oleje a dále se užívá k tvorbě olejů pro vnitřní užívání, bylinných tablet, zubních past, gelů, kapek a dalších směsí.

Byla by proto vážně škoda využívat dobromysl pouze jako obyčejné koření, když má tolik léčivých účinků.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Lití z olova, tradiční vánoční věštění

Nacházíme se uprostřed předvánočního reje, kdy vedle příprav na Štědrý den, uklízení a pečení, lidé praktikují i celou řadu tradic. Mnoho z nich se týká věštění, kdy se lidé zajímají o to, co nás v budoucnosti čeká a nemine. K těm nejoblíbenějším věštícím starobylým metodám patří lití olova.

HOROR V AMITYVILLE 2: Pronásledování manželů Warrenových

Nastala naprosto výjimečná situace, situace, která není vůbec častým jevem. Manžele Warrenovi, kteří se vydali na pomoc obětem se sami stali obětmi a byli pronásledování hrůzou z domu v Amityville. Byl to jediný případ, který tak hluboce zasáhl samotné vyšetřovatele. Za 54 let jejich kariéry se s ničím podobným ještě nesetkal. Lorraine Warrenová prohlásila, že kdyby se měla znovu rozhodnout, už nikdy by do domu nevkročili ani ona ani manžel. „Navštívili jsme spoustu děsivých míst, viděli jsme hodně zvláštních a zlých věcí, asistovali jsme u stovek případů posedlostí. Když vidíte krev vytékající z očí posednuté oběti, spatříte na vlastní oči levitujícího člověka nebo se setkáte se stínem, který se zhmotňuje v bytost, říkáte si, že už vás nemůže nic zaskočit. Omyl.“ Problém nebyl podle ní v domě jako takovém, ale spíše jinde: přímo v pozemku a z části také v samotné rodině.